Uvjerljive pobjede Omiša i Podravca na otvaranju kvalifikacija za popunu Prve lige

Sesvete su prvi dan odmarale.

Prvi dan turnira za popunu Prve muške lige donio je dvije rezultatski nezanimljive utakmice. Domaćin Omiš je s 98-55 razbio momčad KK Kastav, dok je Podravac s 94-60 nadigrao Belišće.

Istina, Podravac je svog protivnika dotukao u zadnjoj četvrtini koju je dobio 31-8 (u 25. Belišće je vodilo 49-52), dok je Kastav doživio potop protiv Omiša nakon prve četvrtine koju je dobio 19-16.

Ivan Mimica je s 23 poena predvodio Omišana do prve pobjede dok je Podravac imao tri motora koja su ga vukli prema pobjedi: Goran Fodor sa 17 te Julijan i Stefan Zadravec s po 16 poena.

Sesvete su u prvom kolu bile slobodne.

Sutra se u 17 sati sastaju Belišće i Kastav, a u 19:30 Sesvete i Podravac. Omiš ima dan odmora. Nastup u Prvoj ligi izborit će dvije prvoplasirane ekipe turnira koji se igra po sistemu svatko sa svakim.