Uvjerljivi porazi Trešnjevke i Medveščaka u regionalnoj ligi

Partizan i Budućnost prejaki za hrvatske klubove.

Uvjerljivi porazi zagrebačkih klubova u 11.kolu BTravel Superlige. Trešnjevka 2009 je poražena kod Partizana u Beogradu 77:46, a Budućnost iz Podgorice je na Pešćenici nadigrala Medveščak 88:50.

Trešnjevka 2009 je već nakon pet minuta gubila 16:4, a sredinom druge četvrtine već je bilo velikih 39:15. Bez Anđele Katavić i s 29 izgubljenih lopti jedini dvocifreni učinak imale su Karla Erjavec (13) i Josipa Pavić (12). Iskusna Ivanka Matić je prevodila Partizan sa 17 poena, a Olga Stepanović je dodala 15.

Medveščak nije uspio ozbiljnije parirati razigranoj Budućnosti koja je već nakon prve četvrtine (27:9) praktički rješila pitanje pobjednika. Bez pogođene trice (0/12) i skakačke premoći gošći ekipa Braslava Turića i nije mogla napraviti više u ovoj utakmici. Kako je susret bio rješen puno prije kraja tako je trener Medveščaka uspio donekle odmoriti ponajbolje igračice za subotnji derbi protiv Trešnjevke 2009. Iva Todorić (16) i Patricia Bura (10) su bile najefikasnije, a kod gošći Nikolina Babić je ubacila najviše (16) poena.