Uvjerljivom pobjedom protiv Rudeša Bosco i dalje u igri za drugo mjesto

Rudeš dobio prvu četvrtinu pa se raspao u drugom i trećem periodu.

U zagrebačkom derbiju 20.kola Prve lige Bosco je u Domu sportova uvjerljiivo slavio protiv Rudeša 101:69. Zahuktali domaćini upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu i tako zadržali šanse za osvajanjem drugog mjesta.

Bosco-Rudeš 101:69 (17:19, 34:15, 31:14, 19:21)

Kompletna statistika utakmice

Rudeš je dobio prvu četvrtinu 19:17, a Bosco je odličnom igrom u drugoj četvrtini i serijom 10:0 stigao do prednosti 38:23. Na poluvremenu je bilo 51:34, a sve eventualne dvojbe rješene u trećoj četvrtini koju je momčad Matije Brkljačića otvorila serijom 12:3 za 63:37. Raspoloženi Ivan Perković novom tricom doveo je Bosco do 36 razlike (82:46) u 30.minuti. Najvećih + 43 (95:52) bilo je sredinom posljednje četvrtine.

Bosco su predvodili Antonio Jularić s 25 poena , 5 skokova i 4 asistaFilip Čulek zabio je 19 uz 7 skokova, a Filip Tušek 16 uz 4 skoka i 3 asistencije. Kod Rudeša koji je ubacio tek jednu tricu najefikasniji su bili Ivan Zebić s 14 poena i 6 skokova i Lukas Šuvak s 11 poena.