Valencia na korak od povratka u Euroligu

Bolji od početka do kraja.

U prvoj utakmici finala Eurokupa Valencia je pobijedila berlinsku Albu 89-75  i napravili prvi korak prema povratku u Euroligu i svom četvrtom naslovu pobjednika ovog natjecanja.

Hrvatska je imala svog predstavnika u ovom finalu. Bio je to sudac Sreten Radović. Od igrača poseban dojam ostavili su Will (22 poena) i Matt Thomas (16 poena) te Sam Van Rossom (15 poena). Valencia je vodila gotovo tijekom cijelog susreta, a u trećoj potpuno razbila protivnika (30-15).

Početak posljednje četvrtine, u koju su domaćini ušli s prednošću (71-53) donio je manje probleme Španjolcima. Alba se nakon četiri minute igre približila na 71-62, no Will Thomas je zaustavio nalet Nijemaca i uveo utakmicu u mirnije vode.

Uzvrat u Berlinu na rasporedu je 12. travnja, a eventualna majstorica u Valenciji 15. travnja.