Valencia se vraća u Euroligu!

Alba je povela 0-11 i potonula.

Valencia je pobjednik Eurokupa i novi (stari) član Eurolige! Španjolska momčad je pobjedom nad Albom u majstorici finalne serije doigravanja 89-63 stigla do svog četvrtog pokala u ovom natjecanju.

Otvaranje utakmice pripalo je Albi koja je povela 0-11. Matt Thomas i Bojan Dubljević pokreću svoju momčad i preokreću rezultat, praktički do poluvremena rješavaju pitanje pobjednik. Prvi je pogodio četiri trice iz pet pokušaja u prvih 20 minuta zabio 16 od svojih ukupnih 19 poena. Drugi je dodao 12 poena (od ukupnih 18) te je u 17. minuti  Valencija bila na +17.

Ostatak utakmice prošao je u potpunoj kontroli utakmice od strane narančastih u čijim su se redovima još istaknuli veteran Fernando San Emeterio s 18 i Will Thomas s 15 poena.

Kod Albe je prednjačio Rokas Giedraitis s 19 poena.