Valenciji Eurokup i plasman u Euroligu

Alba povela 0-11 i potonula.

Valencija je pobjednik Eurokupa i novi (stari) član Eurolige. U majstorici finalne serije španjolska momčad je deklasirala Albu iz Berlina 89-63 i četvrti puta stigla do naslova pobjednika ovog natjecanja.

Nisu stvari dobro krenule za Valenciju. Alba je povela 0-11, a onda je Matt Thomas uzeo stvari u svoje ruke (16 poena u prvom poluvremenu uz šut za tricu 4/5) i uz pomoć Bojana Dubljevića (12 poena) okrenuo rezultat i stanje na parketu. U 17. minuti Valencija je bila na +17 (40-23) i povrtaka za goste više nije bilo.

Matt Thomas je do kraja utakmice ubacio još jednu tricu i susret okončao s 19 poena, no njegova je rola bila presudna u pobjedi Valencije. Po 18 poena postigli su veteran Fernando San Emeterio i Dubljević, a vrlo dobar je s 15 poena bio i Will Thomas.