Veliki broj bacanja uništio košarku

Bilo ih je točno 77!

U posljednjoj utakmici 13. kola ABA lige Mega Bemax je kod kuće poražea od Crvene Zvezde mts rezultatom 90:85 (25:24, 13:27, 21:15, 26:24).

Prvo poluvrijeme susreta je donijelo jednu od najružnijih utakmica koje smo gledali ove sezone u regionalnom natjecanju.

Prvu četvrtinu obilježile su dvije velike serije. Prvo je Zvezda serijom 10:0 došla do prve opipljivije prednosti, a domaći su serijom 14:0 došli do jednog koša prednosti nakon prvih 10 minuta igre (25:24).

I dok je u ovom dijelu i bilo nekog ritma on je u 2/4 potpuno nestao. Velik broj osobnih pogrešaka te ogroman broj slobodnih bacanja (43) su potpuno ubili utakmicu.

U takvoj igri bolje se snašla Zvezda koja je odlično izvodila penale i uz par pogođenih trica došla do dvocifrene prednosti na poluvremenu. Iako je Mega imala čak 11 ofanzivnih skokova rezultat je bio 51:38 za tim Dušana Alimpijevića koji je u više navrata izgubio živce zbog načina kako su igrali njegovi izabranici.

Serijom 9:0 na početku 3/4 Zvezda ide na 60:38, ali slijedi novi pad u igri gostiju pa Mega dolazi na samo 5 poena zaostatka da bi uoči posljednje dionice rezultat bio 66:59 za Zvezdu.

Kao i drugoj četvrtini i u ovom dijelu igre festival prekršaja i slobodnih bacanja začinjenih jednom većom gužvom koja je uzrokovala prekid od skoro 5 minuta.

To je dodatno pogoršalo sliku o ovom nekvalitetnom susretu koji je trajao čitavih 130  minuta i u kojem je ispucano nevjerojatnih 77 slobodnih bacanja.

Feldeine s 24 poena i Rochestie koji je imao 15 poena i 8 asistencija su bili najbolji kod pobjednika, dok je Lazić sa 17 poena, 15 skokova i 3 blokade bio najbolji pojedinac u Mega Bemaxu.