VIDEO Antitalenti Superology - novi/stari prvak CroHoops lige

Autor: Marjan Crnogaj Photo: CroHoops

Čestitamo!

Antitalenti Superology, sastav koji je nesumnjivo stavio svoj unikatni pečat na posljednje desetljeće zagrebačke amaterske košarke, sinoć je pred stotinjak gledatelja na punoj tribini Doma Košarka Cedevita došao do još jedne zlatne medalje, na svom pobjedničkom pohodu košarkaškim parketima glavnog grada Hrvatske.

Ovaj put pobjednička se himna Još jedna pobjeda Antitalenata orila dvoranom Doma Košarke Cedevita na Velesajmu, nakon pobjede nad Crohoops powerhouseom Invictom, rezultatom 66-80 u iznimno zanimljivom susretu.

Antitalenti susret otvaraju silovito – gotovo neizdrživ end-to-end tempo diktira jedan od najbržih igrača lige Borna Raić, iz blokova, sa oba krila nadire nezadrživi ljevak Ivan Markusi, a vrlo bitne inicijalne dvije trice pogađa svestrani krilni-centar Ante Žužul.

Na obrambenom kraju terena MVP Div.1 Luka Sunara te Josip Ante Kozulić odrađuju golemi posao u neutraliziranju tijekom završnice doigravanja ključnih igrača Invicte, playa Krunoslava Smontare i krila Ivana Bilića, koji su tijekom ovog susreta kombinirano postigli za njih skromnih 18 poena.

Ipak, nakon zaostatka 24-40 na poluvremenu Invicta iz svlačionice izlazi odlučno, te vidno podiže energetsku razinu svoje igre, pogotovo u fazi obrane – krajem treće te početkom četvrte dionice susreta susret dovodi blizu zone rezultatske neizvjesnosti (55-65).

Ključnim igračem Invicte u toj je fazi šuterski sjajno raspoloženi rutiner Kristijan Linde koji u sjajnoj seriji postiže 15 od svojih ukupno 18 poena! Između ostalog, Linde znalački, nakon što je na sebe navukao fokus cijele obrane Antitalenata, dodavanjem iza glave za akciju tjedna, pronalazi iskusnog Franju Grbešića za lagani koš s lijevog zicera.

Suočena s potencijalnom mogućnošću da će Invicta na krilima raspoloženog Lindea susret dovesti susret u egal, sastav kapetana Ivana Topića sredinom četvrte četvrtine pojačavaju pritisak na oba kraja terena – rolu ‘flastera’ na Lindeu uspješno odigrava Markusi, a iznimno bitne trice preko u tim trenucima teško probojne obrane sastava kapetana Saše Milakovića pogađaju Darko Kopić (iz kuta), Raić i Markusi.

Uza svo htijenje i  nastojanje svoje udarne petorke tijekom posljednjih minuta susreta Invicta ne uspijeva ugroziti vodstvo Antitalenata, koji se ovom pobjedom te osvajanjem drugog uzastopnog naslova prvaka Crohoops Div.1 priključuju biranom društvu legendarnih Crohoops sastava koji su dosad uspjeli osvojiti uzastopne naslove prvaka lige – Savica City (2014., 2015., 2016.), te Jankomir Transformers (2017., 2018.).

MVP-em 3. odlučujućeg susreta sjajne finalne serije proglašen je ljevoruki branič-krilo Antitalenata Superology Ivan Markusi, koji u sjajnu formu prezentira i na susretima nove sezone Div.1.