Bojan Bogdanović ima najbolji postotak šuta za tri poena u NBA ligi, a sinoć su to osjetili i Utah Jazzeri.

Nema Victora Oladipa? Nema problema, tu je Bojan Bogdanović! Naš je Babo sinoć bio najbolji igrač Indiana Pacersa u uvjerljivoj pobjedi protiv Utah Jazza i još je jednom dokazao zašto je najbolji po postotku šuta za tricu u NBA ligi. Odličnu partiju odigrao je i Ante Žižić u porazu protiv Detroit Pistonsa.

Utah Jazz (8-9) - Indiana Pacers (11-6) 94:121 (19:32, 28:25, 23:29, 24:35)

Pacersi su na domaćem terenu već nakon prve četvrtine stvorili dvocifrenu prednost, a da će to biti njegova večer, pokazao je Bogdanović s sedam poena u prvom periodu. Na poluvrijeme se otišlo s deset poena prednosti za Indianu, a u drugom poluvremenu gosti niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili. Iako nije bilo najboljeg Indiane, Victora Oladipa, Bogdanović i Domatas Sabonis uzeli su stvari u svoje ruke i riješili utakmicu. Babo je ubacio 21 poen (9/14 šut iz igre, od toga za tri poena 3/4) uz po dva skoka i dvije osvojene lopte, a imao je i jedan asist. S ovom je utakmicom još poboljšao postotak za tri poena pa je sada na vrhu NBA lige s 53.5 posto iza drugoplasiranog Joea Harrisa koji je na 50.6, trećeg Setha Currya koji je na 50 posto dok je četvrti Steph Curry s 49.2 posto, a on je ujedno ubacio najviše trica, 62 iz 126 pokušaja. Naš je Bojan pogodio 38 trica iz 71 pokušaja. Sabonis je utakmicu završio nadomak triple-doublea s 19 poena te po 9 skokova i asista. Ricky Rubio najbolji kod Jazza s 28 poena, 6 asistencija i 4 skoka dok je potpuno zakazao Donovan Mitchell s samo 7 poena.

Cleveland Cavaliers (2-13) - Detroit Pistons (8-6) 102:113 (27:38, 19:28, 23:27, 33:20)

Pistonsi su opravdali ulogu favorita i na domaćem terenu došli do svoje osme pobjede u sezoni protiv Žižićevih Cavaliersa. Prve tri četvrtine u znaku Pistonsa koji su došli do 24 poena prednosti, a Cleveland je tek u posljednjem periodu značajno ublažio poraz. Andre Drummond s 23 poena, 16 skokova, 3 asistencije i 3 blokade, Blake Griffin s 21, 12 skokova i 5 asista te Reggie Bullock koji je također zabio 21 uz 4 asistencije bili su previše za goste. Collin Sexton najbolji kod Cavsa s 18 poena i 4 asistencije, Jordan Clarkson je zabio 16 uz po 4 skoka i asista, a naš Žižić za 17 minuta na terenu, 12 poena (5/7 iz igre, 2/2 slobodna bacanja) i 6 skokova.