U noći s utorka na srijedu na NBA parketima odigrano 8 utakmica.

Mario Hezonja nastavlja sa odličnim igrama u slabom Orlandu. Bojan Bogdanović skroman u porazu Pacersa, dok je Dragan Bender bio asistent u pobjedonosnom košu Sunsa

Detroit Pistonsi (19-14) su uvjerljivo sa 107-83 svladali Indiana Pacerse (19-15). Pistonsi su razbili Pacerse u prvoj četvrtini koju su dobili sa 40-19. U tom je periodu krilni igrač Pistonsa Tobias Harris sam nadigrao Pacerse 21-19. Gosti su do poluvemena smanjili na -13, no u drugom dijelu Pistonsi su ponovo bili dominantni. U posljednju četvrtinu ušli su sa +17 i do kraja utakmice samo povećavali prednost. Pistonsi su dobili skok 46-26 i ubacili duplo više trica 12-6. Najbolji kod pobjednika Tobias Harris (30k, 10/11šut, 7/8trica, 6s) i Andre Drummond (21k, 9/13šut, 18s, 3a). Kod Pacersa najbolji Victor Oladipo (13k, 3a, 2uk.l, 2bl), dok je drugi strijelac bio naš Bojan Bogdanović koji je za 24 minute ubacio 10 poena (4/10šut, 1/2trica, 1/2sl.bac) uz dvije osvojene lopte te po jedan skok i asistenciju.

Miami Heat (18-16) su u floridskom dvoboju sa 107-89 svladali Orlando Magic (11-24). Gosti su na poluvremenu imali +6. U jednom trenutku treće četvrtine Orlando je imao i 10 poena prednosti, no u posljednju četvrtinu ušlo se sa neriješenim rezultatom. U zadnjoj dionici domaćin u potpunosti dominira i dobija ju 39-21. Josh Richardson i Wayne Ellington postigli su 26 od 39 poena Heata u tom periodu. Heat je dobio skok 53-42 i tricu 11-5. Najbolji kod pobjednika Josh Richardson (20k, 7s, 5a), Wayne Ellington (18k, 6/10trica, 6s, 2uk.l) i Kelly Olynyk (15k, 12s, 3uk.l, 2bl). U sastav Heata vratio se Hassan Whiteside (7k, 8s u 18min), dok se čeka još na povratak Waitersa, Winslowa i J. Johnsona. Kod gostiju koji su bez Vučevića, Gordona i Rossa najbolji je bio playmaker Elfrid Payton (19k, 8s, 6a). Drugi strijelac Magica bio je naš Mario Hezonja. Air Mario je u 32 minute ubacio 14 poena (6/12šut, 0/4trica, 2/2sl.bac) uz 5 skokova te po jednu asistenciju i osvojenu loptu.

Phoenix Sunsi (13-23) su u neizvjesnoj utakmici svladali Memphis Grizzliese (10-24) sa 99-97. Sunsi su prvu četvrtinu dobili sa +10, no gosti do poluvremena smanjuju na samo -4. U posljednju četvrtinu ulazi se sa rezultatom 76-76. Gosti dolaze do 82-78 prednosti na što domaći odgovaraju serijom 13-0. U samoj završnici slijedi drama. Samo 6 sekundi prije kraja Tyreke Evans smanjuje na 95-96. Sekundu kasnije TJ Warren zabija samo jedno od dva slobodnih bacanja za 97-95. Samo sekundu prije kraja Jarell Martin zakucava promašaj Evansa za 97-97 i činilo se produžetak. No Sunsi uzimaju time-out i nakon njega naš Dragan Bender baca savršeno alley-up dodavanje za Tysona Chandlera koji zakucava za pobjedu. Kod pobjednika najbolji povratnik nakon ozljede Devin Booker (32k, 5s, 6a). Bender je imao skromni šuterski dan i u 18 minuta upisao samo 3 poena (1/6šut, 1/5trica) uz 4 skoka i asistenciju. Kod gostiju najbolji Tyreke Evans (25k, 5s, 5a) i Marc Gasol (18k, 6s, 4bl).

Dallas Mavericksi (10-25) su sa 98-93 iznenadili Toronto Raptorse (23-9). Mavsi su prvu četvrtinu dobili sa +8, no gosti se vraćaju u igru. Sredinom treće četvrtine Raptorsi vode 73-66, no Mavsi na to uzvraćaju sa velikom serijom 17-0 i u posljednju dionicu ulaze sa +8. U samoj završnici kod 96-93 ključan koš zabija Portorikanac JJ Barea (20k, 3s, 4a). Uz njega raspoloženi su bili Harrison Barnes (16k, 10s) i Nijemac Maxi Kleber (15k, 2/4trica, 8s, 2uk.l, 5bl), dok je novu mladost pronašao i legendarni Dirk Nowitzki (18k, 7s, 3bl). Kod kanadske momčadi koja je iz igre šutirala tek 33,7% najbolji Kyle Lowry (23k, 4/8trica, 8s, 6a), Litavac Jonas Valančiunas (17k, 11s) i Serge Ibaka (11k, 12s, 3bl), dok je u potpunosti podbacio njihov najbolji igrač DeMarr DeRozan sa 8 poena uz šut 3/16.

Milwaukee Bucksi (17-15) na svom su parketu iznenađujuće poraženi od Chicago Bullsa (11-22) sa 106-115. Domaćin je bolje startao i prvu četvrtinu dobio sa +9. No Bullsi sjajno uzvraćaju u drugoj i na poluvrijeme odlaze sa 3 poena prednosti. U posljednju dionicu ulazi se rezultatom 83-83. Bullsi prelaze u vodstvo koje sjajnom igrom malo po malo povećavaju i na kraju rutinski dolaze do velike pobjede. Bullsi su imali samo 6 izgubljenih lopti prema 17 domaćina. Najbolji kod pobjednika s klupe Nikola Mirotić (24k, 4/8trica, 8s), a odličan je bio i playmaker Kris Dunn (20k, 12a, 4uk.l, 2bl). Kod gostiju najbolji povratnik u sastav Giannis Antetokounmpo (28k, 7s, 4a), Eric Bledsoe (22k, 5s, 6a) i Malcolm Brogdon (18k, 6s, 2bl).

San Antonio Spursi (24-11) su rutinski sa 109-97 svladali Brooklyn Netse (12-21). Spursi su na poluvremenu imali +6, a u posljednju četvrtinu ušli sa +11. Odmah na početku četvtine povećali su prednost na +17 i do kraja u potpunosti kontrolirali utakmicu. Spursi su iz igre gađali 51,3%, a najbolji su bili LaMarcus Aldridge (20k, 9s, 2uk.l), Kawhi Leonard (21k), Španjolac Pau Gasol (15k, 2/3trica, 12s, 5a) i Francuz Tony Parker (14k, 4s). Kod Netsa najbolji sa klupe Caris LeVert (18k, 2/3trica, 5a, 2uk.l) te Allen Crabbe (15k, 4/7trica, 5s), Spencer Dinwiddie (12k, 2/2trica, 7a) i Rondae Hollis-Jefferson (13k, 6s, 3a).

Denver Nuggetsi (19-15) uvjerljivo su sa 107-83 svladali Utah Jazz (15-20). Domaćin je sve riješio u prvom poluvremenu kojeg su dobili sa +16. Gosti ni u jednom trenutku drugog poluvremena nisu zaprijetili. Nuggetsi su bili dominantni u svim aspektima igre, a najbolji su bili Jamal Murray (22k, 3/6trica, 8s), Nikola Jokić (13k, 7s, 5a) i Trey Lyles (16k, 8s), dok su po 15 poena dodali Wilson Chandler i Gary Harris. Kod poraženih Jazza koji su iz igre gađali tek 32,1% najbolji Derrick Favors (20k, 6s), rookie Donovan Mitchell (13k, 3s, 6a) i Šveđanin Jonas Jerebko (13k, 3/4trica, 3s).

Los Angeles Clippersi (14-19) su sa 122-95 uništili Sacramento Kingse (11-22). Nakon izjednačene prve četvrtine Clippersi su drugu dobili 41-23 i praktički riješili susret. Clippersi su iz igre šutirali 55,0% i skok dobili 49-36. Kod pobjednika najefikasniji rezervisti Montrezl Harrell (22k, s, 3a) i Lou Williams (21k, 4/6trica, 3s), a istakli su se i DeAndre Jordan (13k, 5/6št, 15s) i rookie Jamil Wilson sa 17 poena (5/7trica) u 19 minuta. Kodblijedih Kingsa prolaznu ocjenu zaslužuje tek centar Willie Cauley-Stein (17k, 8/10šut, 7s, 3a, 4uk.l).