Dobre partije Bogdanovića i Bendera, veliki preokret Spursa protiv Oklahome.

Iza nas je uzbudljiva večer na NBA parketima. Odigrano je 11 utakmica, a u čak 6 je pobjednik odlučen tek u posljednjoj minuti.

Indiana Pacersi su svladali Detroit Pistonse sa 107-100. Gosti su vodili sa +22, u posljednju četvrtinu ušli sa +10, da bi Pacersi briljantnom igrom preokrenuli rezultat. Pacersi su nadskakali Pistonse 51-43, te tricu šutirali briljantnih 15/28. Najbolji je bio Victor Oladipo (21k, 15s, 4a). Odlično su odigrali i Thadeus Young (18k, 5s, 4a) te Darren Collison (16k, 6a), dok su svoj obol pobjedi dala i dvojica Europljana, Hrvat Bojan Bogdanović (15k, 6/12šut, 3/6trica, 3a) i Litavac Domantas Sabonis (12k, 10s). Kod Pistonsa najbolji Andre Drummond (11k, 15s, 5a, 3bl). Po 16 koševa su dodali Avery Bradley i Reggie Jackson, a po 15 Tobias Harris i Ish Smith.

San Antonio Spursi su pobijedili Oklahoma City Thunderse 104-101 iako su gosti na početku druge četvrtine vodili 41-18. U neizvjesnoj završnici nakon što dvije sekunde prije kraja Pau Gasol (14k, 8s, 4a, 2bl) ubacuje oba slobodna bacanja za 104-101 Russell Westbrook promašuje tricu za produžetak iz vrlo teške pozicije. Kod domaćina uz Gasola najbolji LaMarcus Aldridge (26k, 9s) i svestrani Danny Green (17k, 6s, 4a, 4uk.l, 2bl). Kod gostiju najefikasniji Carmelo Anthony (20k, 6s, 3a) no šuterski su podbacili Paul George (18k, 7s, 6a, 3uk.l) sa šutem 5/16 i Russell Westbrook (15k, 9s, 9a) sa katastrofalnim šutem 5/22.

Vrlo uzbudljivo je bilo i u Chicagu gdje su domaći Chicago Bullsi svladali Charlotte Hornetse 123-120. Gosti su u posljednju četvrtinu ušli sa +9, no nije im bilo dovoljno. Tri sekunde prije kraja kod rezultata 120-121 Kemba Walker promašuje polaganje. Gosti rade prekršaj, i nakon što Lauri Markkanen ubacuje oba slobodna bacanja Walker promašuje tricu za produžetak. Upravo je trica odlučila. Bullsi su u utakmicu ušli kao šuterski najlošija momčad lige, a protiv Hornetsa su gađali trice sjajnih 17/34. Najefikasniji je bio Justin Holliday (27k, 3s, 3uk.l), a odlično su odigrali i mladići Kris Dunn (22k, 5s, 7a, 3uk.l), Denzel Valentine (18k, 5s, 6a) i Finac Lauri Markkanen (16k, 7s, 3a, 2uk.l). Kod Hornetsa je, iako je promašio dvije ključne lopte, briljirao Kemba Walker (47k, 6s, 5a). No nije mogao sam, a jedini suigrač koji je postigao više od 12 koševa bio je Marvin Williams (13k, 4s).

Dallas Mavsi su na svom parketu izgubili od Minnesota Wolvesa 87-111.  Čak +24 za goste sugerira da je na sceni bila igra mačke i miša. No domaći su odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali +12. U drugom poluvremenu druga slika. Gosti pogađaju 11 od prvih 13 šuteva i brzo dolaze do vodstva koje raste i raste sve do konačnih +24. Kod Wolvesa najefikasniji Jimmy Butler (21k, 8s, 4a, 2uk.l) i Andre Wiggins (19k, 5s, 3uk.l), a odlično im je asistirao double-double trojac Jeff Teague (15k, 4s, 10a), Karl-Anthony Towns (15k, 11s) i Taj Gibson (10k, 11s). Kod domaćina najbolji Harrison Barnes (18k, 6s) te legendarni Dirk Nowitzki (15k, 7s). Nowitzki je sa 6 novih ubačaja iz igre na all-time listi na osmom mjestu pretekao Hakeema Olajuwona.

Toronto Raptorsi su se lakoćom obračunali sa New York Knicksima 107-84. Već na poluvremenu je bilo +18 i gosti ni u jednom trenutku nisu ugrozili pobjedu Kanađana. Toronto je iz igre gađao 56,4%, a New York skromnih 33%. Kod pobjednika najbolji Kyle Lowry (22k, 8s, 10a) i DeMarr DeRozan (22k, 6s, 7a), dok je 14 koševa sa klupe dodaj CJ Miles. Kod indisponiranih Knicksa po 13 koševa postigle su njihove najveće zvijezde Kristaps Porzingis i Tim Hardaway Jr.

U susretu ozljedama izranjavanih momčadi Brooklyn Netsi su svladali Utah Jazz 118-107. Netsi bez Russella, Lina i Mozgova svladali su Jazzere bez Goberta, Rubia, Exuma, Johnsona i Sefoloshe. Netsi su imali već na poluvremenu +16, a junak je bio nominalno treći playmaker Netsa Spencer Dinwiddie (25k, 5s, 8a, 2uk.l). Solidnu pomoć imao je u Allenu Crabbeu (18k, 5s, 3a) i DeMarre Carrollu (17k, 3a, 2uk.l). Kod gostiju sa 22 koša najefikaniji Španjolac Raul Neto. Rodney Hood je dodao 17 koševa, a po 15 su imali Derrick Favors, Joe Ingles i rookie Donovan Mitchell.

Jedini produžetak večeri odigran je u Clevelandu. Tamo su domaći Cleveland Cavsi svladali Los Angeles Clipperse 118-113. U neizvjesnoj utakmici LeBron James je tricom 47 sekundi prije kraja izjednačio na 105-105. Obje momčadi imale su po dva napada za vodstvo i pobjedu, no utakmica je otišla u produžetak. U njemu Kevin Love postiže dvije trice i Cavsi dolaze do nedostižne prednosti. Najbolji ponovo LeBron James (39k, 14s, 6a) i Kevin Love (25k, 8s, 2uk.l), a ključan je bio učinak s klupe Dwyanea Wadea (23k, 11s, 5a, 2bl). Ante Žižić nije ulazio u igru. Kod gostiju najbolji DeAndre Jordan (20k, 22s, 3bl) i Blake Griffin (23k, 12s, 5a, 2uk.l).

Miami Heat je slavio kod Washington Wizardsa 91-88. Gosti su već na poluvremenu imali +21, no uporni domaćin je 11 sekundi prije kraja stigao na 88-89. Nakon što gosti ubacuju jedno od dva slobodna bacanja Bradley Beal ima šut za izjednačenje, no promašuje. Kod pobjednika najbolji centar Hassan Whiteside (22k, 16s, 2bl) i rezervist James Johnson (20k, 5s, 4a). Pri Wizardsima najbolji Bradley Beal (26k, 10s, 4a) i poljski centar Marcin Gortat (11k, 13s). John Wall je pogoršao ozljedu ramena i moguće je da propusti nekoliko utakmica.

Sacramento Kingsi su u tvrdoj utakmici iznenadili Portland Trailblazerse 86-82. U utakmici u kojoj se nijedna momčad nije uspijela rezultatski odvojiti gosti su kod 92-95 promašili tricu za produžetak i domaćin sa linije slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat. Najbolji kod Kingsa rezervni centar Willie Cauley-Stein (22k, 10s), a po 14 koševa dodali su George Hill i Garrett Temple. Kod gostiju koji su iz igre gađali 37% (a tricu 28%) najbolji Damian Lillard (29k, 4s, 9/25šut) i CJ McCollum (19k, 3s, 3a).

Phoenix Sunsi su iznenadili Los Angeles Lakerse 122-113. Gosti su na poluvrijeme otišli sa +12 i tu su prednost održavali čitavu utakmicu. Najbolji su bili Devin Booker (33k, 3s ,4a) i ukrajinski centar Alex Len (17k, 18s, 2bl). Sunsi su imali još četvoricu dvocifrenih, a među njima je bio i Hrvat Dragan Bender (10k, 5s, 2a). Kod Lakersa najbolji rookie Kyle Kuzma (30k, 10s), centar Brook Lopez (19k, 10s, 3a , 4bl) i Brandon Ingram (17k, 8s, 4a, 2bl). Naš Ivica Zubac je u Razvojnoj ligi i nije bio u sastavu Lakersa.

Fantastičnu utakmicu odigrali su Denver Nuggetsi. Uništili su New Orleans Pelicanse 146-112. Iz igre su šutirali 62,9%, tricu sjajnih 18/35.

Imali su šestoricu dvocifrenih. Najefikasniji je bio Jamal Murray sa 31 košem, a double-double učinke upisali su Wilson Chandler (15k, 11s, 4a) i Nikola Jokić (13k, 11s, 6a). Kod gostiju do ozljede (potresa mozga) najbolji Anthony Davis sa 17 koševa u 21 minuti. Davisu je to već treći potres mozga u karijeri i mogao bi pauzirati duže vrijeme.