Bucksi su pobjedom protiv Raptorsa zasjeli na vrh lige i jedina su neporažena momčad. Novi poraz Lakersa, Denveru derbi zapada protiv Pelicansa.

Od četiri hrvatska košarkaša sinoć, tri su igrala dok je Ivica Zubac još jednom cijelu utakmicu odgledao s klupe. Indiana Pacersi poraženi su na domaćem terenu od Portlanda uz solidnu igru našeg Bojana Bogdanovića. New York Knicksi slavili su u gradskom derbiju protiv Netsa, a Hezonja je kao i Babo bio dvocifren. Philadelphia 76ersi slavili su protiv slabašnih Hawksa uz najlošiju partiju sezone Darija Šarića. Lakersi su izgubili još jednu tijesnu partiju na gostovanju kod Minnesote, a LeBron James polako gubi strpljenje i smatra kako njegovi suigrači ponavljaju iste greške iz utakmice u utakmicu. Tek su odigrali sedam utakmica, a "King" već polako gubi strpljenje. Pelicansi su izgubili i drugu utakmicu u nizu bez Davisa koji ima istegnuće lakta, dobro su krenuli u Denveru, ali nisu mogli protiv razigranih Nuggetsa. Derbi večeri igran je u Milwaukeeju gdje su Bucksi u dvoboju neporaženih bili bolji od Raptorsa koji su odmarali Khawia Leonarda dok je kod Bucksa izostao Giannis Antetokounmpo. Iznenađenje večeri napravili su Sacramento Kingsi koji su slavili u Miamiju kod Heata. Zanimljivo, nakon sedam utakmica su na omjeru 4-3.

Portland Trailblazers (4-2) - Indiana Pacers (4-3) 103:93 (23:16, 22:33, 26:20, 32:24)

Ono što je presudilo pobjednika u ovom susretu je klupa Trailblazersa koji su zasjenili početnu petorku. Četiri igrača s klupe bilo je dvoznamenkasto, a ukupno su ubacili 54 poena. Portland je nakon prve četvrtine imao plus sedam. Pacersi su preokrenuli odličnom drugom četvrtinom, ali drugo poluvrijeme je bilo u znaku gostiju koji su bez većih poteškoća došli do pobjede na teškom gostovanju u Indianapolisu. CJ McCollum i Zach Collins bili su najbolji s po 17 poena, Damian Lillard je zabio 16, Evan Turner 13 uz 8 skokova, a Al Farouq Aminu i Caleb Swanigan svaki po 11 poena i 10 skokova. Victor Oladipo najbolji kod Pacersa, ubacio je 21 poen uz 9 skokova i 7 asistencija, Darren Collison je zabio 17 uz 6 asistencija, Thaddeus Young 16 uz 5 skoka, a Babo 14 (4/12 iz igre, 2/6 trica, 4/4 slobodna bacanja) uz 3 asistencije i 2 skoka.

Brooklyn Nets (2-5) - New York Knicks (2-5) 96:115 (26:26, 18:26, 23:33, 29:30)

Netsi su "gostovali" kod Knicksa samo dan nakon domaće utakmice protiv Warriorsa u kojoj su se vratili u egal nakon velikog minusa i gdje su pogodili čak 20 trica. Dan kasnije kod Knicksa ostali su bez goriva. Šut ih nije tako služio kao dan ranije i iako su se dobro držali u prvoj četvrtini u kojoj su bili u egalu, padati su počeli u drugoj četvrtini pa su na odmor otišli s minusom od osam poena. Utakmicu su Knicksi riješili u trećoj dionici kada su pobjegli na nedostižnih 18 poena razlike. Knickse je predvodio Tim Hardaway Jr. s 25 poena, 8 asistencija i 5 skokova, Frank Ntilikina je zabio 16 uz 5 skokova i 4 asista, a Enes Kanter je ostvario double-double ušavši s klupe. Hezonja je za 20 minuta na terenu uspio zabiti 11 poena (5/12 iz igre, 1/2 trica) uz 4 skoka te jedan asist. Spencer Dinwiddie najbolji kod Netsa s 17 poena dok je Rondae Hollis Jefferson zabio 16 uz 7 skokova.

Atlanta Hawks (2-4) - Philadelphia 76ers (4-3) 92:113 (25:20, 22:27, 13:31, 32:35)

Atlanta je u Philadelphiji parirala u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 47:47. 76ersi su tada pregazili Hawkse u trećem periodu u kojem je sve bilo riješeno. Čak sedam igrača bilo je dvoznamenkasto kod 76ersa, Ben Simmons je bio na koračić do triple-doublea s 21 poena, 12 skokova i 9 asistencija, Markelle Fultz je zabio 16 uz 7 asistencija i 4 skoka, a naš Dario nije imao svoju večer. Zabio je 4 (1/9 šut iz igre, 0/5 trica) poena uz 9 skokova, a imao je i po jedan asist i osvojenu loptu. Kod Hawksa Kent Bazemore 18 poena i 3 skoka.

LA Lakers (2-5) - Minnesota Timberwolves (3-4) 120:124 (32:36, 34:28, 28:29, 26:31)

LeBron nikako nije zadovoljan rezultatima Lakersa. Utakmica koja je odlučena u posljednjoj četvrtini, bolja je bila Minnesota koja je igrala bez Andrewa Wigginsa. James je vratio Lakerse na samo minus dva na minutu i 20 do kraja, ali utakmicu tada riješava Jimmy Butler tricom preko ruke. Nakon utakmice James nije krio svoje zadovoljstvo, ali treba spomenuti da je ovo ipak zapadna konferencija, a ne slabašna istočna, a tu je konkurencija nemilosrdna. James je bio najbolji kod Lakersa, blizu tripple-doublea s 29 poena, 10 skokova i 8 asistencija, dok je povratnik nakon suspenzije, Brandon Ingram zabio 24 uz 5 skokova. Jimmy Butler bio je prvo ime susreta s 32 poena, 6 skokova, 4 asistencije i dvije blokade dok je Karl-Anthony Towns ubacio 25 uz 16 skokova i 6 asistencija, a imao je i 4 blokade.

New Orleans Pelicans (4-2) - Denver Nuggets (5-1) 111:116 (24:20, 21:38, 31:26, 35:32)

Pelicansi su i drugu utakmicu uzastopce odigrali bez Anthonya Davisa. Iako ozljeda nije teže priprode u New Orleansu ne žele riskirati na samom početku sezone. Gosti su dobili tri četvrtine, ali u drugom su periodu bili izuzetno loši, izgubili ga s 17 poena minusa i to im je presudilo. U odsustvu Davisa, Julius Randle najbolji kod Pelicansa s 24 poena, 8 skokova i 6 asistencija dok je Nikola Mirotić zabio 17 uz 10 skokova. Kod Denvera Nikola Jokić na skok do triple-doublea, zabio je 12 uz 10 asistencija i 9 skokova, Jamal Murray i Gary Harris bili su najučinkovitiji s po 23 poena, a iskusni Paul Millsap ih je ubacio 18 uz 8 skokova.

Toronto Raptors (6-1) - Milwaukee Bucks (7-0) 109:124 (29:30, 24:32, 27:33, 29:29)

Derbi večeri bez dva najbolja igrača. Leonard i Antetokounmpo su propustili ovaj susret, a u takvom omjeru snaga bolje se snašao domaći Milwaukee koji je tako ostao jedina neporažena momčad lige. Bucksi su bili uvjerljivi i već su nakon tri četvrtine riješili pitanje pobjednika, a u posljednjoj su dionici uspješno zadržali stečenu prednost. Serge Ibaka najbolji kod Raptorsa s 30 poena i 9 skokova  dok je Pascal Siakam ubacio 22 uz 8 skokova. Napadački je zakazao Kyle Lowry koji je na prosjeku od 20 poena na utakmici. Obrana Bucksa ga je zaustavila na samo 9 poena (trica 0/9), ali je zato imao čak 15 asistencija i 6 skokova. Milwaukee je imao predvodnika u Erslanu Ilyasovi koji je ubacio 19 uz 10 skokova, Eric Bledsoe je zabio 17 uz 8 asistencija, a Malcolm Brogdon 17 uz 5 skokova.

Sacramento Kings (4-3) - Miami Heat (3-3) 123:113 (17:28, 34:23, 43:32, 29:30)

Sacramento igra iznenađujuće dobro i nakon prvih sedam utakmica imaju čak četiri pobjede što je malo tko očekivao. Kod Miamija su krenuli loše, Heat je nakon prvih 12 minuta imao 11 poena prednosti. Gosti su odgovorili i do poluvremena izjednačili, a odličnom trećom četvrtinom u kojoj su zabili 43 poena pobjegli na 11 poena viška uoči posljednje dionice. Razliku su zadržali za veliko iznenađenje na kraju. Willie Cauley-Stein najbolji kod Kingsa s 26 poena i 13 skokova, Buddy Hield je ubacio 23 uz 8 skokova i 5 asista, De`Aron Fox 20 uz 8 asistencija i 4 skoka, a Nemanja Bjelica 19 uz po 5 skokova i asista. Josh Richardson kod Heata 31 poen, Goran Dragić je ubacio 20 uz 5 asistencija, a Hassan Whiteside 16 uz čak 24 skoka i 5 blokada.