Russel Westbrook zabilježio 95. triple-double karijere. Ozljede Devina Bookera i Jusufa Nurkića.

Ove noći na NBA parketima odigrane su tri utakmice. Raptorsi su uvjerljivo pobijedili Benderove Sunse, a goste puno više od poraza zabrinjava ozljeda najboljeg igrača Devina Bookera. Russel Westbrook je protiv Jazza odigrao na lanjskoj MVP razini, dok je utakmicu karijere sa 51 poenom odigrao mladi bek šuter Wizardsa Bradley Beal. Isto tako je objavljeno da će zbog ozljede gležnja Steph Curry sa NBA parketa izbivati barem dva tjedna.

Toronto Raptors (15-7) na svom su parketu svladali Phoenix Sunse (9-17) sa 126-113. Domaćin je čitavo vrijeme kontrolirao utakmicu. U prvoj četvrtini napravili su seriju 10-0 i završili ju sa +13. Prednost je u par navrata bila i +19, te rezultatske neizvjesnosti nije bilo. Raptorsi su sad sa skorom 9-1 najbolja domaćinska momčad čitave lige. Sedmoricu dvocifrenih igrača domaćih predvodili su Kyle Lowry (20k, 6s, 10a, 2uk.l) i DeMarr DeRozan (20k, 7s, 8a, 3 uk.l). Gosti su oborili jedan nevjerojatan NBA rekord. Naime, u čitavoj utakmici nisu imali niti jedan napadački skok (domaćin osam). Čak petorica igrača s klupe postiglo je 10 i više koševa. Ukupno su imali čak osmoricu dvocifrenih, a najefikasniji je bio Devin Booker (19k, 5s, 8a, 2uk.l). Na žalost, u samom finišu utakmice Booker se ozlijedio, a o težini ozljede zasad se još ne zna puno. Naš Dragan Bender odigrao je blijedu utakmicu i za 13 minuta na parketu promašio je jednu tricu i uhvatio jednu loptu.

Oklahoma City Thunders (11-12) su pobijedili Utah Jazz (13-12) sa 100-94. Gosti su bolje ušli u utakmicu. Na poluvremenu su imali +8, u trećoj četvrtini +17, a na ulasku u posljednju dionicu +12. U posljednje dvije minute ušlo se sa prednošću Jazza 92-90, no domaćin u samoj završnici radi seriju 9-0 i dolazi do vrlo bitne pobjede. Kod pobjednika sa 95. triple-doubleom karijere najbolji Russell Westbrook (34k, 13s ,14a), a odličnu pomoć imao je u Novozelandžaninu Stevenu Adamsu (20k, 9/10šut, 9s) te Paulu Georgeu (21k, 3s, 2uk.l).

Kod gostiju ponovo najbolji sjajni rookie Donovan Mitchell (31k, 4a, 5uk.l), a solidan je bio i Australac Joe Ingles (16k, 4a).

Washington Wizardsi (13-11) su u gostima slavili protiv Portland Trailblazersa (13-11) sa 106-92. Nakon što su nedavno u Salt Lake Cityu pregaženi sa 47 koševa razlike, Wizardsi su ovog puta na pravi način ušli u utakmicu. Imali su cijelo vrijeme kontrolu nad utakmicom. Već na poluvremenu su imali +14, u trećoj četvrtini i +23 i do kraja utakmice domaćin je samo malo ublažio poraz. Utakmicu karijere odigrao je Bradley Beal (51k, 21/37izigre, 5/12trica, 3s), a s klupe je solidan bio i Kelly Oubre Jr (14k, 2/3trica, 5uk.l).

Kod Blazersa najbolji playmaker Damian Lillard (30k, 8s, 9a). Odličan je bio i naš susjed Jusuf Nurkić (15k, 9s, 3bl), no sredinom posljednje četvrtine ozlijedio je desni skočni zglob i više se nije vraćao u igru.