Glavno obilježje noćašnjih utakmica je rani izlazak iz igre superzvijezde New Orleansa Anthonya Davisa.

Prvi nalazi upućuju da koljeno ipak nije stradalo, a još se ne zna da li će i koliko izbijati sa terena. Tako je nastavljen crni niz ozljeda u novoj sezoni.

MINNESOTA – INDIANA 107-130

Favoriziran domaćin loše je krenuo u utakmicu i gosti su na kraj prve četvrtine imali +13. No, kako su Wolvesi do poluvremena uspijeli izjednačiti, činilo se da stvari sjedaju na svoje mjesto. Ali gosti nisu tako mislili i serijom 23-5 krajem treće četvrtine prelamaju utakmicu. Indiana je bila bolja u apsolutno svim statističkim kategorijama. Petoricu iznimno raspoloženih igrača činili su Victor Oladipo (28k, 3s, 3a), naš Bojan Bogdanović (19k, 5s), Darren Collison (15k, 5s, 16a, 2uk.l), Litavac Domantas Sabonis (15k, šut 7/7, 11s, 5a) te šuter s klupe, Kanađanin Cory Joseph (21k, trice 5/6, 5s, 3uk.l), te se nije osjetio izostanak njihovog najboljeg igrača Mylesa Turnera. Kod domaćina se osjetilo neigranje njihovog najboljeg obrambenog igrača Jimmya Butlera (infekcija dišnih puteva)Ako dodamo tome i katastrofalnu šutersku večer njihovog prvog strijelca Andrewa Wigginsa (7k, 3/9 iz igre, 1/6 sl.bac) ne čudi previše ovakav težak poraz. Karl-Anthony Towns  (28k, 7s, 2bl) jedini je od startera zaslužio prolaznu ocjenu, dok su sa klupe solidni bili veteran Jamaal Crawford (18k, 9a, 2uk,l) i Srbin Nemanja Bjelica (18k). Nakon ove utakmice obje su momčadi na skoru 2-2.

ORLANDO – BROOKLYN 125-121

Nakon što su prije par dana u Brooklynu Netsi slavili 126-121, Orlando je noćas uzvratio gotovo na identičan način. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, gosti su bolji u trećoj četvrtini i u posljednji period ulaze sa +9. Vodili su još 121-120, no 36 sekundi prije kraja Aaron Gordon ubacuje ključnu tricu.  Nakon što je zbog ozljede propustio dvije utakmice, na briljantan način u momčad se vratio krilni igrač Aaron Gordon (41k, 14s, 2a). Uz raspoložen trojac, Francuza Evana Fourniera (28k, 6s, 4a, 3uk.l), DJ Augustina (19k, 6a, 3uk.l) i Crnogorca Nikolu Vučevića (12k, 9s, 3bl) dovoljno za vrijednu pobjedu. Kod gostiju najbolji playmaker DeAngello Russell (29k, 5s, 2uk.l), a solidan nastup upisali su i Rondae Hollis-Jefferson (18k, 5s), DeMarre Carroll (17k, 6s) i Caris LeVert (15k, 8s, 5a). Ovom pobjedom Orlando je na iznenađujućem 3-1 skoru, dok su Netsi na 2-2.

CLEVELAND – CHICAGO 119-112

Prije utakmice trener Cavsa Tyrone Lue odlučio je da će startni playmaker Cavsa, u odsustvu ozlijeđenih Derricka Rosea i Isaiaha Thomasa, biti LeBron James. LeBron (34k, 13a, 3uk.l) se odlično snašao i u toj ulozi, te je bio ključni igrač u iznenađujuće teškoj pobjedi protiv neugodnih Bullsa. Gosti su bolje ušli u susret, poveli 7-0 i u jednom trenutku imali i +14. Sredinom treće četvrtine Cavsi serijom 12-0 stižu do vodstva, no Bullsi rade svoju 12-3 seriju. U posljednjoj četvrtini razlika u kvaliteti ipak dolazi do izražaja i Cavsi nisu svojim navijačima priredili neugodno iznenađenje. Uz Jamesa najbolji su bili Kevin Love (20k, 12s) i rezervist Jeff Green (16k). Kod borbenih Bullsa sa 25 koševa najefikasniji Justin Holliday, a ponovo je oduševio finski rookie Lauri Markkanen (19k, 8s). Nakon ove utakmice Cavsi su na skoru 3-1, dok Bullsi (0-3) još traže prvu ovosezonsku pobjedu.

BOSTON – NEW YORK 110-89

Iako su Celticsi nastupili bez ozlijeđenih Marcusa Smarta i Marcusa Morrisa (da ne spominjemo i teško ozlijeđenog Gordona Haywarda), u ovoj utakmici poigrali su se sa nemoćim gostima i uvjerljivo slavili. Ogromna je razlika bila u šutu za tricu, Boston 14/29, New York 1/12. Na svoj 21. rođendan najefikasniji je bio Jaylen Brown (23k, 4s). Najbolju utakmicu svoje kratke karijere upisao je rookie Jayson Tatum (22k, 4a, 2a, 4uk.l, 2bl), a solidni su bili i Kyrie Irving (20k, 3s, 7a) te Al Horford (13k, 13s, 5a). Doprinos sa klupe dao je i njemački reprezentativac Daniel Thies (11k, 5s, 2bl). Obrana domaćih je Kristapsa Porzingisa (12k, 5s) limitirala na šut 3/14, tako da su kod slabih Knicksa prolaznu ocjenu zaslužili samo Turčin Enes Kanter (16k, 19s) i bivši Celtic Courtney Lee (13k, 3a). Nakon uvodna dva poraza Celticsi su sad na skoru 2-2, dok su Knicksi pali na 0-3.

PORTLAND – NEW ORLEANS 103-93

Nakon samo pet minuta igre bol u koljenu je osjetio Anthony Davis, te se više nije vraćao u igru. Njegovim izlaskom omogućen je put do pobjede Blazersima koji su ostvarili apsolutnu dominaciju u skoku (63-42).Gosti su se i bez Davisa solidno držali. U posljednju četvrtinu ušli su i s prednošću. Držali su se skoro do samog kraja, no Blazersi su utakmicu završili serijom 9-0.  Kod pobjednika najefikasniji je bio CJ McCollum (23k, 4s), dok su još šestorica igrača zabila od 8 do 13 koševa. Kod nesretnih Pelicansa koji nikako da dođu na zelenu granu s ozljedam uvjerljivo najbolji all-star centar DeMarcus Cousins (39k, 13s, 3a, 3bl), no osim Jrue Hollidaya (14k, 5s, 7a) nije imao raspoloženih suigrača. Blazersi su tako na skoru 3-1, a Pelicansi 1-3.

LA CLIPPERS – UTAH 102-84

Domaćini su neizvjesnu utakmicu prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 33-15. Do kraja samo su rutinski održavali prednosti i stigli do nove pobjede. Kod Clippersa je cijela startna petorka bila dvocifrena. Najefikasniji je po običaju bio Blake Griffin (22k, 9s, 6a), a odličnu pomoć imao je u Patricku Beverlyu (19k, 4s, 5a, 3uk.l) i DeAndre Jordanu (11k, 18s, 2bl). Kod gostiju sa 19 koševa najbolji rookie Donovan Mitchell, a relativno skromnu večer imali su nositelji igre, Francuz Rudy Gobert (12k, 7s, 3bl) i Španjolac Ricky Rubio (10k, 5s, 5a). Nakon ove utakmice Clippersi su i dalje neporaženi (3-0), dok je Jazz na polovičnom učinku 2-2.

Današnji nastup Hrvata:

U velikoj pobjedi Pacersa Bojan Bogdanović odigrao je zasad najbolju utakmicu sezone. Za 31 minutu na parketu upisao je 19 koševa (odličan šut 9/12, trica 1/3), 5 skokova i asistenciju. Skromniji je u pobjedi Magica bio Mario Hezonja. Za dobijenih 7 minuta ostao je bez koša, promašio jedan šut iz igre i imao jednu asistenciju. Ante Žižić je bio u sastavu Cavsa, no nije ulazio u igru.

Najbolji igrač dana:

Epitet igrača dana pripada krilu Orlando Magica Aaronu Gordonu. U pobjedi protiv Netsa upisao je rekord karijere i u 37 minutas upisao 41 koš (briljantni 14/18 iz igre, 5/5 trice, 8/10 sl.bacanja), te tome dodao 14 skokova i 2 asistencije.

Zanimljivost dana:

Finski krilni centar Lauri Markkanen protiv Cavs je gađao trice 5/8. Tako mu je trica u sezoni 10/22, te je Finac postao prvi igrač u NBA povijesti koji je u svoje prve tri utakmice u karijeri zabio barem 10 trica.