LeBron James konačno je dobio podršku suigrača.

Boston Celticsi su u Play-offu na 9-0 što se tiče domaćeg terena, ali su zato na gostovanjima dobili tek jednu utakmicu i to protiv Philadelphia 76ersa u drugom krugu. Peti poraz od šest odigranih utakmica u gostima doživjeli su kod Cleveland Cavaliersa koji su ih razbili rezultatom 116:86.

Cleveland Cavaliers-Boston Celtics 116:86 (32:17, 29:24, 26:22, 29:23)

Nikakvih nepoznanica i nedoumica oko pitanja pobjednika nije bilo u ovoj utakmici. Cavsi su na krilima LeBrona Jamesa već u prvoj četvrtini razbili potpuno neprepoznatljive Celticse sinoć. Nakon prvih 12 minuta imali su 15 poena prednosti koju su do kraja susreta samo povećavali dobivši sve četvrtine na utakmici.

James je u ovom susretu dobio dobru pomoć od ostatka momčadi što je na kraju rezultiralo pobjedom od 30 poena razlike. Spomenimo i jedan zanimljiv podatak, LeBron je uvijek do sada, kada je njegova momčad zaostajala u doigravanju 2-0 dobio utakmice broj 3 i 4 i poravnao na 2-2 u seriji. Do sada mu se to desilo šest puta i svih šest puta je dobio te utakmice. Vrlo blizu je da to napravi i sedmi puta ukoliko Celticsi odigraju ovako loše iduću utakmicu. S druge strane, Celticsi su na 37-0 u serijama kada povedu s 2-0 u pobjedama.

James je predvodio Cavse s 27 poena, 12 asistencija, 5 skokova te po dvije osvojene lopte i blokade. Nepogrešiv je bio Kyle Korver s 14 poena uz šut iz igre 5/5 (trica 4/4) dok je Kevin Love ubacio 13 uz 14 skokova, a George Hill također 13 uz 3 skoka i dva asista.

Prve poene u doigravanju je ubacio i naš Ante Žižić. Za četiri minute je ubacio 2 poena (0/2 iz igre, 2/2 slobodna bacanja) uz 2 skoka. Kod Celticsa najbolji Jayson Tatum s 18 poena, Terry Rozier je ušavši s klupe ubacio 13, a Jaylen Brown 10.