Hrvatski reprezentativci bili su dvocifreni. Luka Dončić briljira.

Najveću pažnju sinoć za nas je privukla utakmica između LA Clippersa i Utah Jazza jer su na suprotnim stranama terena stajali Ivica Zubac i Bojan Bogdanović. Naši reprezentativci nisu razočarali te su bili među boljim pojedincima utakmice, a pobjedu su odnijeli Clippersi rezultatom 105:94 (16:20, 23:21, 26:28, 40:25).

Jazzeri su u posljednju četvrtinu ušli s četiri poena prednosti, ali Clippersi su baš u toj posljednjoj dionici dominirali i dobili je s 40:25 za preokret i pobjedu. Kawhi Leonard je ubacio 30 poena uz 6 skokova te po 3 asistencije i osvojene lopte, Montrezl Harrell je ušao s klupe i zabio 19 uz 8 skokova dok je njegov "klupaš" Lou Williams zabio 17 uz 5 skokova i 3 asista. Zubac je počeo u petorci, a 18 minuta provedenih na terenu je odlično iskoristio. Zabio je 11 (4/6 dvica, 3/4 slobodna bacanja) uz 9 skokova, a imao je po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Donovan Mitchell je predvodio Jazz s 36 poena, 6 asistencija i 4 skoka, Rudy Gobert je uz 12 poena uhvatio 14 skokova, a naš Bojan je igrao 35 minuta i za to je vrijeme ubacio 19 poena (7/17 iz igre, 3/9 trica, 2/3 bacanja) uz 4 asista, 3 skoka, a imao je i po jednu osvojenu loptu i blokadu.

Od ostalih utakmica spomenimo pobjedu Lakersa kod Spursa 103:96. LeBron James je ostvario drugi uzastopni triple-double s 21 poenom, 13 asistencija i 11 skokova dok je Anthony Davis ubacio 25 uz 11 skokova. Dejounte Murray najbolji kod Spursa s 18 poena i 11 skokova.

Rocketsi su opet izgubili i opet primili puno. Heat ih je razbio s 129:100, a u prvoj su četvrtini oborili rekord kluba po broju ubačenih poena u jednoj četvrtini. Zabili su ih 46. Do poluvremena su ih zabili 71 što dovoljno govori o obrani Rocketsa koja u ovoj sezoni prima 127 poena po susretu. Duncan Robinson je kod Heata zabio 23 poena uz 6 skokova, a centar Meyers Leonard ih je ubacio 21 uz 4 skoka i 3 osvojene lopte. Kod Houstona najbolji James Harden s 29 poena, 4 skoka i 3 asistencije, ali i 6 izgubljenih lopti, a kako je loše igrala prva petorka Rocketsa govori i rubrika +/- u kojoj je Russell Westbrook bio na nevjerojatnih -46, P.J. Tucker na -41, Clint Capela na -29, Eric Gordon na -23, a James Harden na -17. Užasno.

Spomenimo još pobjedu Dallas Mavericksa nad Cleveland Cavaliersima 131:111 u kojoj je opet briljirao Luka Dončić s drugim uzastopnim triple-doubleom. Zabio je 29 uz čak 15 asistencija i 14 skokova.