Ivica Zubac krenuo u petorci i maksimalno iskoristio malu minutažu.

Konačno je krenula nova NBA sezona, a otvorili su je prvaci Toronto Raptorsi pobjedom u produžetku 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13:5) protiv New Orleans Pelicansa na krilima odličnih Pascala Siakama i Freda VanVleeta. Dvoboj gradskih rivala pripao je Clippersima koji su u drugom poluvremenu potpuno uštopali LeBrona Jamesa i na krilima odličnog Kahwia Leonarda došli do pobjede 112:102 (22:25, 40:29, 23:31, 27:17).

Pelicansi su u prvom poluvremenu bili bolja momčad. Već su u prvoj četvrtini u prvih pet minuta došli do dvoznamenkaste prednosti, ali su se Raptorsi vratili. Isto je bilo i u drugoj četvrtini kada su zahvaljujući dobrom šutu za tri poena imali 12 poena prednosti. Raptorsi su uspjeli izjednačiti na 52:52, ali na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću New Orleansa 61:56.

Treća četvrtina bila je na strani Raptorsa koji poravnavaju rezultat, a u posljednjoj dionici se vodila velika borba pa na kraju regularnog dijela nismo dobili pobjednika i utakmica odlazi u produžetak. Tu su dominirali Raptorsi koji su dodatnih pet minuta dobili s 13:5. Siakam je novu sezonu otvorio s 34 poena, 18 skokova i 5 asistencija, VanVleet je također ubacio 34 uz 7 asistencija i 5 skokova uz pogođenih 5 od 6 ispucanih trica. Kyle Lowry je zabio 22 uz 6 asistencija i 5 skokova. Kod Pelicansa najbolji Brandon Ingram s 22 poena 5 skokova i 5 asista, JJ Reddick je zabio 16, Josh Hart 15 uz 10 skokova, a Nicolo Melli je u svojoj prvoj službenoj NBA utakmici debitirao s 14 poena, 5 skokova i dvije asistencije. Zion Williamson nije igrao zbog operacije koljena kao što se već zna i neće ga biti 6 do 8 tjedana.

Dvoboj koji smo svi čekali počeo je u 4:30 ujutro, a završio nešto iza 7 sati ujutro. Clippersi su "ugostili" Lakerse koji su dobili prvu četvrtinu s 25:22 da bi klupa Clippersa u drugoj četvrtini potpuno nadigrala onu Lakersa s 40:29. Imali su Clippersi i 12 poena prednosti u trećem periodutočnije 82:70 na tri i pol minute do kraja perioda. Zanimljivo, LeBron James tada seli na klupu, a upravo su tada Lakersi odigrali najbolje i serijom 15:0 dolaze do vodstva 85:82 najviše zahvaljujući odličnom Dannyju Greenu. Valja spomenuti da je James bio na minus 8 u rubrici +/-, najgori od svih startera Lakersa. Vidljivo je da je usporio malo, očito godine čine svoje. U posljednju se četvrtinu otišlo s poravnatim rezultatom 85:85, a tamo su Clippersi potpuno nadigrali Lakerse, a ono što je najvažnije, zaustavili su Anthonya Davisa i Jamesa koji su u prvom poluvremenu ubacili kombinirano 32 poena uz šut iz igre 10/22, a u drugom svega 11 poena (Davis 7, James 4) uz šut iz igre 5/18.

Odlični Leonard je potpuno uštopao Jamesa u drugom poluvremenu, a u napadu je dominirao s 30 poena, 6 skokova i 5 asistencija. Nitko drugi od startera Clippersa nije bio dvoznamenkast, najbliži tome bio je naš Ivica Zubac koji je za nepunih deset minuta ubacio 8 poena (4/4 dvica) dok je srčani Patrick Beverly ubacio svega dva poena, ali je zarazio svoje suigrače energijom i imao je čak 10 skokova uz 6 asistencija. Klupa je bila ono što je napravilo prevagu uz Leonarda na ovoj utakmici. Rezerve Clippersa ubacile su čak 60 poena dok je ona Lakersa postigla svega 19 poena.

Lou Williams je zabio 21 uz 7 asistencija i 5 skokova, Harrell je ubacio 17 uz 7 skokova i 4 asistencije, Jamychal Green 12 uz 6 skokova, a Maurice Harkless 10 uz 4 skoka. Green najbolji kod Lakersa s 28 poena (trica 7/9) uz 7 skokova, Davis je zabio 25 uz 10 skokova, 5 asistencije i dvije blokade dok je James susret završio s 18 poena, 9 skokova i 8 asistencija, a u posljednjoj četvrtini je ubacio svega dva poena i imao 3 izgubljene lopte od 5 ukupno na utakmici. Clippersi su igrali bez svoje druge superzvijezde, Paula Georgea.