Dario Šarić odigrao najlošije do sada, Mario Hezonja je u posljednje tri utakmice u petorci Knicksa, a od tada ne igra dobro. Dragan Bender, Ante Žižić i Ivica Zubac nisu dobili nikakvu minutažu u pobjedama svojih momčadi.

Crni petak bio je zaista "crn" za sve naše igrače u NBA ligi osim Bojana Bogdanovića. Babo je i četvrtu utakmicu u nizu najbolji igrač Pacersa u odsustvu Victora Oladipa. Pacersi su upisali poraz od Spursa, ali Babo je opet predvodio svoju momčad. Dario Šarić je ubacio najmanji broj poena u ovoj sezoni, ali njegova je Minnesota na krilima preporođenog Derricka Rosea slavila na gostovanju kod Netsa. Mario Hezonja očito se još privikava na početnu petorku Knicksa jer je i treći puta u nizu odigrao utakmicu s malim brojem poena, ali njegova je momčad nakon Bostona skinula i Pelicanse. Ostali naši igrači nisu dobili priliku, a njihove su momčadi ostvarile pobjede i to vrlo iznenađujuće! Cavsi Ante Žižića skinuli su na gostovanju 76erse s 121:112, Sunsi Dragana Bendera bili su bolji na gostovanju kod Milwaukee Bucksa s 116:114 košem Jamala Crawforda na 8 desetinki do kraja utakmice, a u utakmici na mali broj poena, Lakersi su slavili protiv Jazzera s 90:83.

San Antonio Spurs (9-9) - Indiana Pacers (11-8) 111:100 (29:23, 25:22, 28:24, 29:31)

Spursi su mogli bi reći i lakše od očekivanog došli do pobjede protiv Pacersa igranoj u Indiani. Gosti iz Texasa bili su za korak-dva ispred u svakoj od prve tri četvrtine što im je donijelo 13 poena prednosti na ulasku u posljednji period. Razliku su uspješno zadržali i u posljednjoj četvrtini koju je uspjela dobiti Indiana, ali samo s dva poena viška. Bogdanović je opet bio na razini, a najbolji tricaš lige po postotku ubačenih trica u ovoj utakmici nije pogodio niti jednu, promašio je sve tri, ali je svejedno ubacio 21 poen (10/15 iz igre, 1/2 slobodna bacanja) uz dvije asistencije, te ukradenu loptu i skok. Domantas Sabonis je ubacio 19 uz 16 skokova, a Cory Joseph 18 uz 7 asistencija i 4 skoka. LaMarcus aldridge je odigrao odličnu utakmicu za Spurse, a s 33 poena, 14 skokova i 3 aistencije bio je najbolji igrač utakmice, DeMar DeRozan je zabio 16 uz 6 asistencija i 3 skoka, a Patty Mills 15.

Spomenimo kako je Bogdanović u odsustvu Oladipa u ove četiri utakmice najbolji strijelac Pacersa s 21 postignutih poena u prosjeku.

Minnesota Timberwolves (8-11) - Brooklyn Nets (8-12) 112:102 (22:26, 32:23, 35:23, 23:30)

Minnesota je bila uvjerljiva u Brooklynu, anakon što su poslije prvog perioda bili u zaostatku od četiri poena, utakmicu su riješili u iduće dvije četvrtine koje su kombinirano dobili s 21 poena razlike. Stečenu prednost su zadržali, a iako su Netsi dobili posljednji period, nisu ozbiljnije zaprijetili. Derrick Rose igra kao u najboljim danima, a sinoć je vodio vukove s 25 poena, 3 asistencije i 2 skoka, Karl-Anthony Towns je ubacio 21 uz 9 skokova, a Taj Gibson 16 uz 11 skokova. Naš Dario nije imao svoj dan, ubacio je svega 3 poena (1/4 iz igre, trica 0/2, slobodna bacanja 1/1) uz 2 skoka i asistenciju. Joe Harris i Spencer Dinwiddie ubacili su po 18 poena.

New Orleans Pelicans (10-9) - New York Knicks (6-14) 109:114 (34:28, 26:31, 30:28, 19:27)

Pelicansi su dobro počeli u Madison Square Gardenu i nakon prvih 12 minuta bili na plus šest. Knicksi su do kraja poluvremena prišli na minus jedan, a nakon tri četvrtine bili su u minusu tri poena razlike. Zatim su u trećem periodu odigrali odlično, posebno u obrani gdje su dozvolili gostima da ubace svega 19 poena što im je donijelo na kraju iznenađujuću pobjedu, šestu u sezoni za koju su najzaslužniji Emmanuel Mudiay s 27 poena i 7 skokova, Allonzo Trier je zabio 25 uz 8 skokova i 4 asista po ulasku s klupe, a Enes Kanter 17 uz 12 skokova. Hezonja je počeo u petorci već treću utakmicu u nizu, ali već treću utakmicu u nizu ne sluša ga šut. Za 18 je minuta ubacio 2 poena (1/4 iz igre, trica 0/2) uz 3 skoka, a imao je i dvije osvojene lopte te asistenciju. Anthony Davis kod Pelicansa 33 poena, 12 skokova i 4 asistencije, a Nikola Mirotić se zaustavio na 19 poena i 9 skokova.