Žižiću 15 minuta, Benderu 4, Zupcu nula.

Utakmica koju smo svi s nestrpljenjem sinoć čekali je ona između novog kluba Darija Šarića, Minnesote Timberwolvesa i New orleans Pelicansa. Dario i Robert Covington su debitirali i već su u prvom susretu imali bitne uloge u svojoj novoj momčadi. Minnesota je dobila, a spomenimo i njihovu bivšu momčad kod koje je debitirao Jimmy Butler. Phila je poražena u Orlandu i to nakon što su u posljednjoj četvrtini prosuli vodstvo 92:76. Mario Hezonja odigrao je 20 minuta na gostovanju kod Thundera, a Cavsi Ante Žižića upisali su novi poraz, dok su Lakersi slavili protiv Portlanda, ali i ostali bez Rajona Ronda koji je slomio ruku i neće ga biti tjednima. Ivica Zubac nije igrao. Dragan Bender dobio je četiri minute u trenucima kada su njegovi Sunsi osigurali iznenađujuću pobjedu protiv Spursa, a za to je vrijeme uspio samo jednom skočiti i promašiti dva šuta iz igre.

New Orleans Pelicans (7-7) - Minnesota Timberwolves (6-9) 100:107 (28:38, 26:29, 27:18, 19:22)

Minnesota je prekinula niz od tri uzastopne pobjede Pelicansa. Iako su igrali bez Derricka Rosea, po prvi pota su u dresu vukova zaigrali Šarić i Covington. Covington je očekivano zauzeo mjesto u početnoj petorci dok je dario ušao s klupe kao zamjena za Taja Gibsona. Vrlo vjerojatno će tako biti i u nastavku sezone. Minnesota je na poluvremenu imala 13 poena prednosti, Pelicansi su se vratili u trećem periodu, ali Carl Anthony Towns, Andrew Wiggins i Jeff Teague nisu dopustili da gosti preokrenu.Towns je ubacio 25 poena uz 16 skokova, Wigins je susret završio s 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a Teague s 14 poena i 14 asistencija. Covington je igrao 41 minutu, a za to je vrijeme ubacio 13 poena uz 7 skokova dok je dario dobio 20 minuta, a zabio je 9 poena (3/7 šut iz igre, 1/2 trica, 2/2 slobodna bacanja) uz 3 skoka, dvije osvojene lopte i jednu asistenciju. E`Twaun Moore s 31 najbolji kod Pelicansa, Anthony davis je ubacio 29 uz 11 skokova, a Nikola Mirotić 16 uz 10 skokova.

New York Knicks (4-11) - Oklahoma City Thunder (9-5) 103:128 (22:37, 27:28, 31:35, 23:28)

Iako je Russell Westbrook još uvijek odsutan zbog ozljede gležnja, Thunderu to nije smetalo da već u prvoj četvrtini ode na 15 poena razlike. U ostalim četvrtinama Knicksi konkurentniji, ali bez obzira na to, razlika je rasla iz četvrtine u četvrtinu do konačnih plus 25. Petorka Knicksa opet nije briljirala, jedino su Tim Hardaway Jr. s 20 poena te Kevin Knox s 15 i 5 skokova bili dvocifreni, a opet je s klupe dominirao Enes Kanter s 19 poena i 5 skokova. Mario hezonja nije bio napadački pretjerano raspoložen, ubacio je 6 poena (3/9 šut iz igre, trica 0/2) uz 6 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu. Paul George s 35 poena, 7 skokova i 5 asista prvo ime utakmice, Steven Adams je zabio 19 uz 6 skokova i 5 asistencija, a Dennis Schroder 15 uz 12 asistencija i 4 skoka.

Spomenimo i statistiku Žižića u porazu Cavsa od Wizardsa 95:119. Ante je igrao 15 minuta, za to je vrijeme tek jednom šutnuo na koš i pogodio, ubacio je 2 poena uz 3 skoka, jednom je asistirao i promašio oba slobodna bacanja.