Veličanstvena Šišijeva novogodišnja čestitka!

Predvođeni fntastičnim Šišijem Sixersi su upisali novu gostujuću pobjedu. Babo je svih svojih 13 koševa postigao u velikoj trominutnoj seriji. Rocketsi i Lakersi odigrali su jednu od ljepotica dosadašnjeg dijela prvenstva, a ubojiti su bili bekovi. Lou Williams i Jame Harden 40, Bradley Beal 39 i Russell Westbrook 38 poena.

Phoenix Sunsi (14-24) na svom su parketu poraženi od Philadelphia 76ersa (17-19). Predvođeni sjajnim Dariem Šarićem koji je u tom razdoblju postigao čak 16 poena Sixersi su na poluvrijeme otišli sa +14. Početkom treće četvrtine bilo je i +18, no Sunsi se velikom serijom 31-10 vraćaju u igru. U posljednjih 5 minuta ulazi se sa prednošću Sixersa 105-104, i tad Sixersi serijom 9-2 (Ben Simmons 7 od tih 9 poena) prelamaju utakmicu. Sixersi su iz igre šutirali 55,8% i  dobili skok 44-35. Drugu utakmicu u dvije večeri najbolji je bio naš Dario Šarić. Šiši je za 30 minuta ubacio čak 27 poena (šut 9/13, trice 4/5, sl.bac 5/5) uz 4 skoka, 2 asistencije, 3 ukradene lopte i blokadu.

Uz Šarića odlični su bili Ben Simmons (21k, 7/11šut, 9s, 6a, 3uk.l, 3bl), Joel Embiid (22k, 9s, 5a, 2bl) i JJ Redick (22k, 3a). Kod poraženih domaćina najbolji Devin Booker (32k, 5/10trica, 5s, 6a), TJ Warren (28k, 3s) i Tyson Chandler (10k, 11s). Naš Dragan Bender igrao je 22 minute i ubacio 3 poena (šut 1/3, trica 1/1) uz 2 asistencije.

Indiana Pacersi (19-18) godinu su završili domaćim 90-107 porazom od Minnesota Timbeewolvesa (23-14). Domaći su skoro 7 minuta bili bez koša i Wolvesi su u utakmicu ušli sa nevjerojatnih 17-0. Pacersi su u drugoj četvrtini u par navrata stigli na -5, no na poluvrijeme odlaze sa -11. U trećoj četvrtini gosti prelamaju utakmicu. Rade seriju 8-0 za +19. U idućih 3 minute briljirao je naš Bojan Bogdanović koji je postigao 13 uzastopnih poena Pacersa i domaći smanjuju na -11. No uslijedila je nova 19-4 serija gostiju i utakmica je tu riješena. Pacersi su do kraja utakmice samo najveći zaostatak od -29 smanjili na -17. Kod Wolvesa koji će duže vrijeme biti bez ozlijeđenog startnog playmakera Jeffa Teaguea najbolji Jimmy Butler (26k, 8/11šut, 6s, 5a, 3uk.l), Karl-Anthony Towns (18k, 14s, 4a, 2uk.l, 6bl), Taj Gibson (17k, 8/10šut, 9s, 2bl) te Andrew Wiggins (14k, 2/4trica). Kod Pacersa kojima nikako ne ide bez prve zvijezde Victora Oladipa najbolji rezervist Joe Young (20k, 3/4trice, 5s) i naš Bojan Bogdanović (13k, 4/7šut, 3/6trica, 2/2sl.bac). Babo je u 21 minuti na parketu uz 13 poena dodao i 2 asistencije te po skok i osvojenu loptu.

Wahington Wizardsi (21-16) su se provukli sa 114-110 protiv Chicago Bullsa (13-23). Gosti su u jednom trenutku imali +11 i na poluvrijeme otišli sa +4. Bullsi su imali laganu prednost i u trećoj četvrtini i u posljednju dionicu ušli sa +6. U posljednjoj četvrtini momčadi se izmjenjuju u vodstvu. Samo 54 sekunde prije kraja Kris Dunn ubacuje za 110-107 vodstvo Bullsa. No nakon ubačaja Bradleya Beala i koša uz dodatno Johna Walla Wizardsi dolaze do 112-110 vodstva. Dunn promašuje šut za izjednačenje, a sa druge strane Beal iznenađujuće promašuje oba slobodna bacanja. No Wizardsi sretno uzimaju „ničiju loptu“ i Wall sa linije slobodnih bacanja postiže konačan rezultat. Odlučio je šut za tricu u kojem su Wizardsi bili mnogo uspješniji, 16/36 prema 8/35. Najbolji kod pobjednika Bradley Beal (39k, 7/13trica, 9s, 9a, 2uk.l), John Wall (21k, 6s, 9a, 4bl) i s klupe Mike Scott (17k, 7/11šut, 3/5trica, 4s). Kod Bullsa najbolji Kris Dunn (19k, 7s, 11a), Nikola Mirotić (21k, 4s, 4a) i Robin Lopez (16k, 7/8šut).

Boston Celticsi (30-10) su uspijeli sa 108-105 svladati neugodne Brooklyn Netse (13-23). Celticsi su odlično počeli i poveli 16-5. Nakon prve četvrtine imali su +10, no Netsi su odličnom igrom u drugoj dionici zaostatak smanjili na samo -2. U trećoj četvrtini Celticsi serijom 12-1 dolaze do dvocifrene prednosti, no uporni Netsi 10 minuta prije kraja dolaze na -4. Celticsi tad ponovo odgovaraju serijom 9-0. Samo tri i pol minute prije kraja domaćin ima lijepih 102-91, no 18 sekundi prije kraja Quincy Acy tricom smanjuje na 103-105. Nakon što Marcus Smart pogađa jedno od dva slobodna bacanja Spencer Dinwiddie pokušava i promašuje tricu za produžetak. Kyrie Irving mirno ubacuje oba slobodna bacanja za okruglu 30-tu pobjedu Celticsa u 2017. Celticsi su bili bolji u šutu i skoku, no zamalo ih je skupo koštala nonšalancija zbog koje su izgubili čak 17 lopti (Netsi 9). Najbolji kod pobjednika Kyrie Irving (28k, 8s, 2uk.l), Al Horford (10k, 10s, 5a, 3bl) i Jaylen Brown (13k, 3/5trica, 3s, 2bl) te s klupe Terry Rozier (14k, 2/4trica, 7s, 3a) i Marcus Morris (15k, 4/5trica). Kod Netsa šestoricu dvocifrenih strijelaca predvodili su Rondae Hollis-Jefferson (22k, 12s) i s klupe Caris LeVert (16k, 2/3trica, 6s, 7a, 2uk.l).

Sacramento Kingsi (12-24) na svom su parketu uvjerljivo poraženi od Memphis Grizzliesa (12-25) sa 96-114. Gosti su dominirali od samog početka. Poveli su 36-20 i na poluvremenu imali +18. Utakmicu su dokraja prelomili u trećoj u kojoj su prednost povećali na +32. Nemoćni Kingsi do kraja utakmice uspijeli su samo malo ublažiti poraz. Gosti su iz igre gađali odličnih 53,9%, a tricu sjajnih 14/30. Kod pobjednika najbolji Tyreke Evans (26k, 5/7trica, 7s, 5a) dok je još 11 igrača dodalo između 5 i 11 poena. Kod Kingsa najbolji s klupe centar Willie Cauley-Stein (21k, 8s, 2uk.l)

Los Angeles Clippersi (16-19) sa 106-98 svladali su Charlotte Hornetse (13-23). Gosti su zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini na poluvrijeme otišli sa +10. No Clippersi treću četvrtinu dobijaju sa čak 33-14 i preuzimaju inicijativu. Domaćin čitavo vrijeme kontrolira utakmicu i rezultat. Gosti tricom Kembe Walkera 49 sekundi prije kraja smanjuju na 98-102, no dalje ne mogu i Blake Griffin i Lou Williams potvrđuju pobjedu Clippersa. Kod pobjednika briljirao je rezervist Lou Williams (40k, 6/9trica, 8a), a podršku je imao u Blakeu Griffinu (25k, 7s, 6a, 2bl) i DeAndre Jordanu (8k, 16s). Kod Hornetsa koji su utakmicu prije dobili Warriorse najbolji Kemba Walker (30k) te s klupe Frank Kaminsky (16k, 2/4trica, 8s, 2bl) te Jeremy Lamb (12k, 5s, 5a, 3uk.l).

Oklahoma City Thunders (20-17) pred svojim su navijačima iznenađujuće sa 113-116 poraženi od Dallas Mavericksa (13-25). U izjednačenoj utakmici nijedna se momčad nije uspijela odvojiti. Domaći su na poluvremenu imali +6, no na ulasku u posljednju četvrtinu samo +1. U posljednjoj četvrtini momčadi se izmjenjuju u vodstvu i četiri minute prije kraja rezultat je 100-100. Do kraja utakmice rezultat je 16-13, a čak 13 poena za pobjednike postiže rookie Dennis Smith Jr. Kod 106-105 vodstva domaćina Smith postiže tricu. Kod 108-108 još jednu. Pri vodstvu Mavsa 111-110 samo 30 sekundi prije kraja ubacuje za 113-110. Ubacuje dva slobodna za 115-110, a kod 115-113 ubacuje jedno od dva za 116-113. Domaći su imali napad za produžetak, no Russell Westbrook promašuje tricu dvije sekudne prije kraja i gosti dolaze do velike pobjede. Kod Mavsa najbolji Dennis Smith Jr (19k, 3/5trica, 4s, 6a), Harrison Barnes (24k, 4/6trica, 4s), Portorikanac JJ Barea (12k, 2/4trica, 7s, 11a) te Nijemac Dirk Nowitzki (13k, 4s). Kod Thundersa novi triple-double upisao je Russell Westbrook (38k, 15s, 11a). Solidni su bili i Paul George (25k, 4/7trica, 2bl) te Carmelo Anthony (21k, 4/7trica, 3a), no klupa Thundera izgubila je od klupe Mavsa 19-44.

U ljepotici dana Houston Rocketsi (26-9) su prekinuli niz od pet poraza pobjedom 148-142 nakon dva produžetka nad Los Angeles Lakersima (11-24). Domaćin je poveo 44-35, no Lakersi odličnom drugom četvrtinom na odmor odlaze sa +7. Sredinom treće četvrtine Lakersi vode sa +18. Gosti u posljednje dvije minute ulaze sa +6.  Samo 44 sekunde prije kraja pri vodstvu Lakersa 122-119 iz igre zbog ozljede izlazi James Harden.  I onda 17 sekundi prije kraja njegova zamjena Gerald Green ubacuje tricu za 122-122. Rookie Lakersa Kyle Kuzma promašuje tricu za pobjedu. U produžetku se momčadi izmjenjuju u vodstvu. Nakon promašene trice gostiju Chris Paul samo 4 sekunde prije kraja ubacuje za 133-131 vodstvo Rocketsa. U posljednjoj sekundi fauliran je Brandon Ingram koji mirno ubacuje oba slobodna bacanja za izjednačenje i novi produžetak. U njemu Lakersi u posljednju minutu ulaze sa 142-140 vodstvom. Tad prvo Chris Paul izjednačava, da bi pet sekudni prije kraja PJ Tucker uhvatio loptu nakon Paulovog promašaja i zabio za 144-142. Nakon toga Tucker blokira pokušaj trice Kuzme i do kraja utakmice Paul sa četiri ubačaja sa linije slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat. Junak utakmice sa 15 poena u produžecima bio je Chris Paul (28k, 6s, 10a). Do ozljede briljantan je bio James Harden (40k, 11a, 2uk.l, 2bl) a istaknuo se i bivši igrač Lakersa Trevor Ariza (26k, 6/10trica, 4s, 3a, 2uk.l). Kod Lakersa koji su 2017. završili kao druga najlošija momčad lige najbolji Julius Randle (29k, 13/19šut, 15s, 6a), malo korišteni rookie Josh Hart (26k, 9/13šut, 4/7trica, 6s), rezervni playmaker Tyler Ennis (20k, 4s, 11a, 2uk.l), rookie Kyle Kuzma (23k, 5/10trica, 5s, 3a) i Brandon Ingram (12k, 6s, 4a). „Dječji vrtić“ Lakersa odigrao je sjajnu utakmicu, no nisu uspijeli zadržati prednost od 18 poena i kasnije iskoristiti Hardenovu ozljedu.