Drugi dan NBA predsezone donio nam je četiri utakmice.

Najveće zanimanje druge večeri NBA predsezone privukla je utakmica Dallas Mavericksa i kineske momčadi Bejing Ducks. Razlog je naravno debi Luke Dončića koji je svoju prvu utakmicu u dresu Mavericksa odradio odlično. Na terenu su bili i NBA prvaci Golden State Warriorsi koji su upisali domaći poraz od Minnesote Timberwolvesa.Veliko zanimanje privukla je utakmica Portlanda i Toronta, a razlog je dobro poznat, debi Kawhija Leonarda. Najvišu pobjedu večeri ostvarili su Utah Jazzeri protiv australskih Perth Wildcatsa, utakmica je završila s 58 poena razlike.

Dallas Mavericksi su pregazili Bejing Duckse s 116:63 (21:18, 31:24, 29:14, 35:7) u utakmici u kojoj su se Kinezi dobro držali u prvom poluvremenu, a u drugom je sve sjelo na svoje mjesto. Mavsi su utakmicu završili pobjedom od 53 poena razlike.

Luka Dončić je oduševio u svojoj prvoj utakmici za Dallas, iako je na drugoj strani bila nedorasla kineska momčad, Dončić je pokazao svu raskoš svog talenta, ubacio je 16 poena (5/7 šut iz igre, trica 3/4) uz 6 skokova, čak 3 blokade i dvije asistencije. Isti broj poena uz 6 asistencija ubacio je Dennis Smith Jr. Jako dobru utakmicu je odigrao i Maxi Kleber koji je ubacio 15 uz 8 skokova. Dirk Nowitzki, Harrison Barnes, J.J. Barea i Dwight Powell nisu ulazili u igru. Kod Ducksa dva nama jako dobro poznata imena. Nesuđeni hrvatski reprezentativac Justin Hamilton bio je prvo ime susreta s 29 poena i 13 skokova, a suigrač mu je i svima dobro poznati Aaron Jackson (Bilbao, CSKA) koji je u 14 minuta na terenu ubacio 5 poena uz po 3 skoka i asista.

Najjača utakmica večeri igrana je u Oracle Areni gdje su Golden State Warriorsi poraženi od Minnesota Timberwolvesa s 110:114 (36:37, 35:28, 21:29, 18:20).

Warriorsi su u trećoj četvrtini imali 11 poena prednosti, ali Minnesota do kraja četvrtine to preokreće i na kraju u neizvjesnoj završnici dolazi do pobjede. Ipak treba istaknuti kako su najbolji igrači Golden Statea prosjedili na klupi završnicu i veći dio posljednje četvrtine. Prve minute za Minnesotu odigrao je i Loul Deng, upravo je u toj završnici dobio pet minuta i za to je vrijeme ubacio 6 poena uz 4 skoka.

Najbolji kod Warriorsa bio je Steph Curry koji je za 19 minuta ubacio 21 poen uz 4 asistencije i 2 skoka, Klay Thompson je u 20 minuta ubacio 17 uz 4 skoka, a Kevin Durant u 19 minuta 16 poena uz 4 skoka i 3 asistencije. Jeff Teague najbolji kod "vukova" s 17 poena, 3 skoka i 3 asista, a Derrick Rose je ubacio 16. Zanimljivo u ovoj je utakmici igrao na poziciji beka šutera.

Raptorsi su bili uvjerljivi protiv Blazersa s 122:104 (32:33, 32:24, 25:21, 33:26) a najviše pažnje u ovoj utakmici privukao je debi Kawhija Leonarda za Toronto.

Ponajbolji igrač NBA lige bio je na terenu 19 minuta, a za to je vrijeme ubacio 12 poena uz 3 asista. Jedino što ga nije slušalo u ovoj utakmici je šut za tri poena, promašio je sva četiri. Jonas Valanciunas je predvodio Raptorse s 17 poena i 7 skokova dok je Kyle Lowry ubacio 15 uz 4 skoka. Meyers Leonard najbolji kod Blazersa s 14 poena, Damian Lillard je ubacio 12. Jusuf Nurkić postigao je 9 poena uz 5 skokova i dvije asistencije za 14 minuta provedenih na terenu.

Jazzeri su s 130:72 (44:13, 31:21, 25:11, 30:27) pregazili Perth Wildcatse. Australska momčad u niti jednom dijelu utakmice nije ozbiljnije zaprijetila.

Grayson Allen najbolji kod Jazza s 19 poena i 3 skoka, Alec Burks je zabio 18 uz 5 skokova i 4 asistencije dok je Rudy Gobert ubacio 14 uz 9 skokova. Najbolji igrač Donovan Mitchell je za 21 minutu ubacio 9 poena uz po 4 skoka i asista. U australskoj momčadi primjetili smo dva dobro poznata imena. Terrico White je bio najbolji s 11 poena i 6 skokova dok je bivši igrač Cedevite Jacob Pullen za 14 minuta na terenu ubacio 2 poena uz 2 asista.