Odlična utakmica Markannena, Jarret Jack upisao triple-double.

Sinoć je odigrano 11 NBA utakmica, a mi izdvajamo one u kojima su igrali naši košarkaši i pobjede Clippersa kod Warriorsa, Minnesote protiv Oklahome, Dallasa kod Hornetsa, Bullsa u dva produžetka kod Knicksa.

Orlando jeigrao drugu utakmicu u dva dana, a nakon jučerašnjeg gostovanja kod Dallasa, sinoć su igrali na teškom gostovanju kod Bucksa. Orlando se držao do poluvremena, a Milwaukee ključnu razliku radi u trećoj četvrtini kada odlaze na plus 20. U posljednjoj je dionici Orlando je samo smanjio na jednoznamenkastu razliku, do prilike za nešto više nisu došli. Milwaukee je slavio s 110:103. Giannis Antetokounmpo bio je najbolji kod Bucksa s 26 poena i 7 skokova dok je Khris Middleton ubacio 22 uz 5 skokova i 4 asista. Evan Fournier bio je najbolji kod Orlanda s 21 poenom, 4 skoka i 3 asistencije dok je Bismack Byombo ubacio 14 uz 9 skokova. Hezonja je u ovom susretu ušao s klupe, a dobio je najveću minutažu u svojoj momčadi, čak 30 minuta. Za to je vrijeme ubacio 13 poena uz 4 skoka, dvije osvojene lopte, a imao je i jednu asistenciju. Iz igre je šutirao 6/10 od toga za tri poena 1/2. Orlando još uvijek igra bez Nikole Vučevića.

Indiana je poražena na domaćem terenu od Miami Heata s 106:114. Goran Dragić bio je još jednom motor svoje momčadi s 20 poena, 9 asistencija i tri skoka dok je Hasan Whiteside ubacio 16 uz 15 skokova. Kod Indiane najbolji Victor Oladipo s 26 poena, 7 skokova i 4 asistencije dok je Domantas Sabonis ubacio 18 uz 7 skokova, a jako dobar je bio i Bojan Bogdanović koji je ubacio 15 poena uz 6 skokova uz vrlo dobar šut iz igre koji je bio 6/11 jedino je tricu gađao 0/4.

Oslabljeni Clippersi su iznenadili oslabljene Warriorse. Iako već znamo da Clippersima fali nekoliko igrača kojima se prije nekoliko dana nakon potresa mozga priključio i Blake Griffin, kod Warriorsa su poštedu dobili Steph Curry i Klay Thompson. U njihovom odsustvu Kevin Durant je predvodio Warriorse s 40 poena uz 4 skoka i isto toliko asistencija no to nije bilo dovoljno za pobjedu jer jedini raspoloženi igrač uz njega je bio Zaza pachulia s 12 poena i 4 skoka. Clipperse koji su slavili s 125:106 predvodio je fantastični Lou Williams s 50 poena, 7 asistencija i 2 skoka. Williams je šutirao 16/27 iz igre od čega je tricu gađao 8/16, a slobodna bacanja 10/10.

Novi poraz Thunder je upisao na gostovanju kod Minnesote. Nakon izjednačenog prvog poluvremena poslije kojeg je rezultat bio 47:47, Timberwolvesi treću četvrtinu dobivaju s 29:18, a u posljednjoj samo potvrđuju uvjerljivu pobjedu. 104:88 bio je na kraju realan odnos snaga prema viđenom na terenu. Obrana Minnesote limitirala je Paul Georga i Carmelo Anthonya na vrlo loš postotak šuta iz igre, a sam Russel Wastbrook s 38 poena, 10 skokova i 5 asistencija nije mogao sam protiv Jimmy Butlera i njegovih 26 poena, 8 asistencija i 7 skokova, Andrew Wiggins je ubacio 19, a Karl Anthony Towns 18 uz 12 skokova i 3 asistencije.

Dallas je uspio zadržati sedam poena prednosti s poluvremena i slaviti kod Hornetsa s 115:111. Kod domaćina je briljirao Kemba Walker s 40 poena, 4 asistencije i 3 skoka, ali osim njega i Dwight Howarda koji je ubacio 15 uz 12 skokova i 4 blokade nije bilo raspoloženih suigrača. Kod Dallasa druga priča. Harrison Barnes je ubacio 25 uz 11 skokova, 22 uz 4 skoka ubacio je Yogi Ferrell, a 19 Dirk Nowitzki koji u posljednje vrijeme igra u odličnoj formi, godinama unatoč. Ipak, klasa je klasa koliko god vi godina imali.

U New Yorku su Chicago Bullsi došli do pobjede 122:119 nakon čak dva produžetka. Zanimljivo, konačan rezultat regularnog dijela postavio je Jarret Jack na minutu i dvadesetak sekundi do kraja kada je pogodio šut za 105:105. Koševa do kraja nije bilo pa se otišlo u produžetak u kojem su Bullsi na 4.8 sekundi do kraja imali vodstvo 112:110, a onda Kristaps Porzingis zakucava sa zvukom sirene za drugi produžetak. U drugom su produžetku opet Bullsi bili u vodstvu. Plus tri donio im je Lauri Markkanen s dva pogođena bacanja na 6.8 sekundi do kraja, a tricu za treći produžetak promašio je Jack. Chicago je do pobjede predvodio sjajni Markkanen s 33 poena i 10 skokova, Denzel Valentine ubacio je 20 uz 9 skokova uz 4 asista, a isto 20 ubacio je Robin Lopez uz 7 skokova. Kod Bullsa nije bilo Nikole Mirotića za kojeg se spominje trade u Utah Jazz. Knickse je predvodio Jack s 16 poena, 10 skokova i 10 asistencija, 24 je ubacio Porzingis uz 6 skokova i 4 blokade, a Michael Beasley koji igra jednu od svojih najboljih sezona ušao je s klupe i ubacio 26 poena uz 12 skokova.

Houston je na krilima Chris Paula i njegovih 37 poena, 11 asistencija i 7 skokova te 30 poena Eric Gordona došao do pobjede protiv Blazersa 121:112, kojima se vratio Damian Lillard s 29 poena, 8 asistencija i 5 skokova.

Od ostalih utakmica Jazz je slavio na gostovanju kod Washingtona s 107:104, Detroit je došao do lagane pobjede kod Netsa s 114:80, Memphis je slavio kod kuće protiv Pelicansa s 105:102, a Atlanta je bila iznenađujuće uvjerljiva kod Denvera gdje je slavila s 110:97.