Tijesni porazi Knicksa, Pacersa i Cavaliersa.

Momčadi Marija Hezonje i Bojana Bogdanovića doživjele su tijesne poraze sinoć u NBA ligi. I dok su Knicksi upisali tijesan poraz nakon dva produžetka od Bullsa, Pacersi su nakon pobjede protiv Celticsa u posljednjim sekundama upisali poraz od Houston Rocketsa također u posljednjim sekundama. Ante Žižić u porazu Clevelanda od Orlanda 100:102, nije ulazio u igru.

Chicago Bulls (3-8) - New York Knicks (3-8) 116:115 (24:21, 23:26, 31:25, 24:30, 6:6, 8:7)

Susret gostujućih Bullsa i Knicksa bio je neizvjestan od samog početka, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 47:47. Bullsi su u trećoj dionici poveli s 10 poena prednosti, ali su Knicksi uspjeli do kraja perioda sniziti na minus šest, a u posljednjoj četvrtini dostići minus pet na dvije minute do kraja. Imao je New York priliku i dobiti utakmicu dva puta. Na 3 sekunde do kraja Alonzo Trier je promašio tricu, a skok u napadu uhvatio je naš Mario Hezonja i iz teške situacije nije uspio zabiti za pobjedu sa zvukom sirene.

Nakon što je na 1:13 do kraja prvog produžetka najbolji igrač utakmice Zach LaVine pogodio za 108:108, posljednje 73 sekunde utakmice nije bilo koševa pa se otišlo u drugi produžetak u kojem nije nedostajalo drame.

Kod rezultata 115:115 Bullsi su imali posljednji napad, loptu je uzeo LaVine i krenuo na prodor, a na dvije stotinke do kraja faulirao ga je tragičar na kraju, Emanuel Mudiay. Igrač Bullsa pogodio je prvo, namjerno promašio drugo bacanje za pobjedu Chicaga. LaVine je bio nezadrživ za obranu Knicksa, ubacio je 41 uz po 4 skoka i asista, Antonio Blakeney je zabio 17, a Jabari Parker 15 uz 8 skokova. Enes Kanter najbolji kod domaćina, on je ušao s klupe i zabio 23 uz čak 24 skoka i 7 asistencija, Damyean Dotson je postigao 18 poena uz 5 skokova, a Mudiay 16 uz 6 skokova. Hezonja je u igri proveo 35 minuta, a za to je vrijeme ubacio 15 poena (6/18 iz igre, 1/5 trica, 2/3 slobodna bacanja) uz 6 skokova, dvije asistencije, a imao je i po jednu osvojenu loptu i blokadu.

Houston Rockets (4-5) - Indiana Pacers (7-4) 98:94 (29:22, 24:33, 16:20, 29:19)

Dramatičnu završnicu imala je i utakmica u Indiani gdje Pacersi nisu uspjeli dobiti Houston Rocketse kojima je ovo treća pobjeda u nizu nakon lošeg starta 1-5. Rocketsi su nakon prve dionice imali sedam poena prednosti, ali odlični Pacersi u drugoj četvrtini preokreću i na odmor odlaze s dva poena prednosti.

Razliku su povećali na plus šest uoči posljednje četvrtine, a baš su tada odigrali najlošiji period na utakmici. Utakmica je ušla u neizvjesnu završnicu, a tu smo gledali tricaško nadmetanje Jamesa Hardena i Victora Oladipa, "Brada" je bio uspješniji i pobjeda je otišla Houstonu.

Harden je bio najbolji igrač susreta s 28 poena, 6 asistencija i 4 skoka dok je Clint Capela zabio 18 uz 10 skokova. Pacerse je predvodio Oladipo s 28 poena i 6 skokova, Domantas Sabonis je zabio 17 uz 8 skokova i 5 asistencija dok je Babo za 30 minuta na terenu zabio 11 (2/6 iz igre, 1/4 trica, 6/9 slobodna bacanja) uz 4 skoka, dva asista i dvije ukradene lopte.