VIDEO Hrvatski derbi koji to nije bio: Cibona slomila Split u prvih deset minuta

Autor: KK Split/J.P. Photo: KK Cibona - Mihal Jacic

Nastavlja se agonija Žutih u regionalnoj ligi. Cibosi mirno plove k ostanku u najvišem stupnju natjecanja.

Cibona je u 19. kolu AdmiralBet ABA lige svladala Split u Zagrebu s 84:65 (29:8, 23:23, 16:20, 16:14). Domaćini su pitanje pobjednika riješili u prvoj četvrtini kada su poveli s 29:8. "Žuti" su sredinom treće četvrtine došli do 61:49, ali više od toga nisu mogli. Kad Splita najbolji je bio Lovre Runjić s 12 poena (šut 71 posto, 8 skokova, 4 asistencije).- Jednostavan je komentar utakmice, ušli su s više žara i energije na početku i riješili sve u prvoj četvrtini. Mi nismo imali odgovora na to što su oni ponudili na terenu i tu je svaka priča bila završena. Pokušali smo nešto početkom treće četvrtine, ali kod dvanaest razlike napravili smo neke pogreške, dopustili lake koševe i tu je bio definitivan kraj - rekao je Splitov trener Srđan Subotić.

U redovima pobjedničke momčadi izvrsnu partiju pružio je Amar Gegić, koji je za 27 minuta na parketu ubacio 24 poena uz 63% šuta iz igre, dok je Danko Branković ostvario double-double (20 poena, 11 skokova).