Venecija u prvoj finalnoj utakmici FIBA Europa kupa slavila u gostima.

Hrvoje Perić i njegova Venecija napravili su ogroman korak prema novom trofeju. Aktualni su prvaci Italije i lideri talijanskog prvenstva u finalu FIBA Europa kupa slavili u prvoj utakmici kod Avellina 8 poena razlike 69-77.

Sudar prvoplasirane i četvrto plasirane momčadi talijanskog prvenstva tri je četvrtine bio potpuno izjednačen. Samo je druga četvrtina završila 15-23, a stečenih osam poena viška u toj dionici Perić i suigrači su obranili do kraja utakmice.

No, to je tek dio obavljenog posla, jer tih osam poena viška valja obraniti i pred svojim navijačima u uzvratu u Veneciji 2. svibnja.

Sigurni smo, tražit će se ulaznica više.

Hrvoje Perić je odigrao 20 minuta susreta, postigao je 6 poena uz 7 skokova i 3 asistencije te je po valorizaciji učinka bio drugi najbolji igrač Venecije.