Autor: Saša Ćirić

Izvrsna utakmica iskusnog hrvatskog internacionalca.

Hrvatski košarkaš na privremenom radu u Litvi, 29-godišnji Ivan Buva, odigrao je jučer jednu od boljih utakmica u višegodišnjoj karijeri. Njegov Lietuvos Rytas je gostovao kod moćnog Žalgirisa u Kaunasu u dvoboju vrha ljestvice litvanskog prvenstva. O Žalgirisu je suvišno trošiti riječi, radi se o momčadi koja cijele sezone igra dopadljivu košarku pod vodstvom Austrijanca Martina Schillera, a ne može se reći da takav stil igre nije davao rezultata - 17 pobjeda u najjačem europskom natjecanju nije malo!

Utakmica je bila neizvjesna od prve do posljednje minute. Čvrsta gostujuća momčad nije došla u Kaunas s bijelom zastavom i takav pristup ih je doveo do velikog trijumfa. Junak pobjede Rytasa bio je naš svjetski putnik Buva, koji je za nepunih 30 minuta u igri postigao 32 poena (šut 11-14) uz 7 skokova. Veliku pomoć imao je u još jednom iskusnom internacionalcu, Amerikancu Andrewu Goudelocku (14 poena, 4-5 trice). Domaće košarkaše predvodio je Thomas Walkup s 21 poenom.