Ozljeda Davisa, deseti poraz u nizu za Memphis.

Ove noći na NBA parketima odigrano je 8 utakmica. Bogdanovićevi Pacersi tijesno su poraženi u Kanadi, a Hezonjin Orlando kod kuće od aktualnih prvaka. Igrač dana bio je rookie Utaha Donovan Mitchell sa čak 41 košem u velikoj pobjedi nad New Orleansom.

Toronto Raptors (14-7) su pobijedili Indiana Pacerse (12-11) sa 120-115. Domaćin je u posljednju četvrtinu ušao sa +5, imao i +14, te na kraju rutinski priveo utakmicu svršetku. Raptorsi su imali čak sedmoricu dvocifrenih, a najbolji su bili DeMarr DeRozan (26k, 5s, 5a, 2uk.l), Austrijanac Jakob Poetl (18k, 8/8šut, 6s, 2bl), Španjolac Serge Ibaka (15k, 8s, 2bl) i Kyle Lowry (11k, 7s, 8a). Kod Pacersa podbacio je naš Bojan Bogdanović koji je postigao samo 6 poena uz šut 2/11 (0/3 trica). Pacerse su predvodili sjajni Victor Oladipo (36k, 7s, 6a, 3uk.l, 3bl), Darren Collison (16k, 5s, 6a, 2uk.l) i Myles Turner (17k, 6s). Usprkos lošem šuterskom danu Bojana se ne smije kriviti za poraz jer su za 35 minuta koliko je igrao Pacersi imali +7, a u 13 minuta koje je proveo na klupi -12.

Washington Wizards (12-10) su u drugom poluvremenu razbili Detroit Pistonse (14-7) i slavili 109-91. Gosti su na poluvremenu imali +6, no domaći treću četvrtinu započinju sa serijom 17-0. Tu treću četvrtinu Wizardsi dobijaju 35-15 i praktički rješavaju utakmicu. Domaći su dobili skok 49-32. Najbolji je bio Markieff Morris (23k, 7s, 3a ,2bl), a odličnu pomoć imao je u Otti Porteru Jr (17k, 3s, 6a, 2uk.l, 2bl) te dvojici Europljana, Čehu Tomasu Satoranyskim (17k, 4s, 4a) te Poljaku Marcinu Gortatu (12k, 12s, 3a, 4uk.l). Kod gostiju daleko najbolji centar Andre Drummond (14k, 17s, 7a, 4bl).

Orlando Magic (9-14) je na svom terenu sa 112-133 stradao od Golden State Warriorsa (17-6). Gosti su čitavo vrijeme imali kontrolu utakmice. Već na poluvremenu su imali +15 i bez problema tu razliku zadržavali i povečavali. Aktualni prvaci odigrali su briljantnu napadačku predstavu. Iz igre su gađali 62,5%, tricu odličnih 12/24, bez promašenog slobodnog bacanja (11/11), te su od 55 ubačaja iz igre čak 46 bila asistirana. Predvodila ih je njihova velika četvorka Steph Curry (23k, 6s, 10a, 3uk.l), Klay Thompson (27k, 3/4trica, 3s, 5a), Kevin Durant (isključen pet minuta prije kraja 25k, 7a, 4bl) te Draymond Green (12k, 5s, 10a, 3uk.l). Kod domaćina najbolji Aaron Gordon (29k, 7s, 2bl) i Francuz Evan Fournier (22k, 5a). Naš Mario Hezonja je igrao 14 minuta i postigao 4 koša (2/2 za 2p, 0/3 za 3p, te dodao 3 skoka i 2 osvojene lopte.

Miami Heat (11-11) su pobijedili Charlotte Hornetse (8-13) sa 105-100. Gosti su poveli sa 16-1, no već do poluvremena su prosuli tu prednost. Samo 150 sekundi do kraja Hornetsi su vodili 96-95, no tad Heat radi seriju 9-0 i dolazi do pobjede. Presudile su trice, Heat je pogodio 14 prema 5 trica Hornetsa. Kod domaćina najbolji Josh Richarson (27k, 11/14šut, 3/4trica) i Dion Waiters (19k, 4a), dok su sedmoricu dvocifrenih Horneta predvodili Marvin Williams (16k, 6/7šut, 6s, 2uk.l) i Francuz Nicolas Batum (13k, 5s, 5a).

U derbiju začenja Chicago Bullsi (3-18) na svom su terenu poraženi od Sacramento Kingsa (7-15) sa 106-107. Čitavim tijekom utakmice nijedna se momčad nije uspijela odvojiti i otišlo se u neizvjesnu završnicu. U njoj su ipak kontrolu imali gosti. Nakon što su se Bullsi primakli na 103-106 Bogdan Bogdanović postiže jedno od dva slobodna bacanja za nedostižnu prednost. Trica Jeriana Granta sa sirenom samo je ublažila poraz „bikova“. Kod pobjednika najbolji veteran Zach Randolph (25k, 13s, 3a), a odličnu pomoć imao je u srpskom rookiu Bogdanu Bogdanoviću (19k, 3s, 4a). Kod Bullsa najbolji Grant (17k, 6a, 2uk.l), a po 14 koševa su dodali Lauri Markkanen, Robin Lopez i Paul Zipser.

Oklahoma City Thunders (9-12) su protiv Minnesota Timberwolvesa (13-10) upisali iznimno vrijednu 111-107 pobjedu. Utakmicu su počeli sa 7-0, u drugoj četvrtini imali +19, no u posljednju minutu ušli su sa samo +3. U samoj završnici slobodna bacanja gađaju 6/6 i uspijevaju se othrvati svim napadima gostiju. Thundersi su dobili skok sa čak 42-26. Najbolji je bio Paul George (36k, 5/9trica, 4s, 9a, 3uk.l). Utakmicu karijere odigrao je novozelandski centar Steven Adams (27k, 11/11iz igre, 5/5sl.bacanja, 6s) a za malo je bez triple-doublea ostao Russell Westbrook (15k, 9s, 14a, 2uk.l). Kod Wolvesa najbolji Jimmy Butler (22k, 3s, 7a, 3uk.l, 2bl). Po 23 poena dodali su Karl-Anthony Towns i Andrew Wiggins, dok je povratnik u momčad Jeff Teague upisao double-double sa 11 poena i 10 asistencija.

Utah Jazz (12-11) su nakon sjajne predstave svladali New Orleans Pelicanse (11-11) sa 114-108. Gosti su na poluvremenu imali +12. Sa blagom prednošću ušli su i u posljednju četvrtinu, no tad domaćin radi seriju 10-0. Rezultat je izjednačen 103-103, no tad rookie Jazza Donovan Mitchell postiže pet poena u nizu i donosi domaćinu ključnu prednost. Junak pobjede je apsolutno sa utakmicom karijere sjajni Mitchell (41k, 6/12trica, 4s, 4a), a solidno su mu asistirali Alec Burks (24k, 3a, 2uk.l) i Derrick Favors (18k, 11s, 5a, 2uk.l).

Kod gostiju se ponovo ozlijedio Anthony Davis (19k, 10s, 2a) i gotovo sigurno neće igrati danas protiv Portlanda. Najbolji Pelicansi protiv Jazza bili su DeMarcus Cousins (23k, 13s, 4a), Etwaun Moore (18k, 4a) i Rajon Rondo (13k, 8s, 11a).

San Antonio Spursi (15-7) su sa 95-79 svladali Memphis Grizzliese (7-14) i nanijeli im deseti poraz u nizu. Spursi su već na poluvremenu imali +9. Tu prednost su bez većih problema održavali, da bi sredinom posljednje četvrtine velikom serijom 16-1 u potpunosti prelomili rezultat. Najbolji u redovima Spursa ponovo LaMarcus Aldridge (22k, 6s), a veliku pomoć imao je u igračima s klupe Rudy Gayu (18k, 5s) i neuništivom Argentincu Manu Ginobilliu (11k, 7s, 6a). Kod domaćina koliko-toliko prolaznu ocjenu zaslužuju tek veteran Marc Gasol (16k, 13s, 4a, 2uk.l) i mladi Ben McLemore (14k).