Treći triple-double LeBrona Jamesa u nizu.

Ove noći na NBA parketima odigrane su 4 utakmice. Naš Mario Hezonja utakmicom karijere sa 28 poena uz 8 trica pokazao da zna i može kad dobije priliku. Solidan je bio i Bojan Bogdanović u novoj pobjedi Pacersa dok je neuništivi LeBron James odigrao još jednu vrhunsku all-around utakmicu.

Detroit Pistonsi (17-13) sa 114-110 svladali su Orlando Magic (11-20). Domaćin je sjajno krenuo u utakmicu. Poveli su 15-5. Nakon prve četvrtine imali su +13, a na poluvremenu +17. Samo sedam minuta prije kraja bilo je i velikih +24. Tad u malo više od četiri minute gosti rade seriju 19-0 i približavaju se na samo -5. No nije im uspio i konačan preokret jer su domaći bili smireni sa linije slobodnih bacanja. Pistonsi su sa 17 ubačenih trica izjednačili rekord kluba. Ponovo su bili bez ozlijeđenog Averya Bradleya, a najbolji je bio Reggie Bullock (20k, 4/6trica, 5s), dok su po 17 koševa dodali Reggie Jackson (17k, 3/7trica, 3s, 6a), Tobias Harris (17k, 3/5trica, 3s, 2uk.l) i Anthony Tolliver (17k, 5/7trica). Za Orlando koji je bio bez ozlijeđenih Gordona, Fourniera, Rossa i Afflala je utakmicu karijere odigrao naš Mario Hezonja. Za 31 minutu na parketu ubacio je 28 koševa (10/18 iz igre, 8/12 trica) te dodao 6 skokova, 2 asistencije i 3 osvojene lopte.

Tih 28 koševa i 8 trica rekordi su mu karijere, a u povijesti Orlando Magica više trica na utakmici postigli su samo Dennis Scott (11), Nick Anderson (9) i Jason Richardson (9). Uz Hezonju odlični su bili Crnogorac Nikola Vučević (24k, 4/6trica, 14s, 7a, 2bl) te Jonathon Simmons (23k, 6s, 7a).

Toronto Raptorsi (20-8) su u drugom poluvremenu slomili Sacramento Kingse (9-20) sa 108-93. Gosti su na poluvrijeme otišli sa dva poena prednosti. Dugo su držali prednost, da bi domaćin pred kraj treće četvrtine napravio seriju 9-0 i u posljednju dionicu ušao sa +6. Domaćin ubrzo stiže i do dvocifrene prednosti i rutinski održava prednost do kraja. Raptorsi su dobili skok 46-32, a šestoricu dvoznamenkastih predvodili su Kyle Lowry (16k, 4/8trica, 5s, 7a, 2uk.l), Litavac Jonas Valančiunas (13k, 16s, 3bl) i DeMarr DeRozan (21k, 5a, 2bl). Kod gostiju koji su odmarali najboljeg igrača Zacha Randolpha najbolji srpski rookie Bogdan Bogdanović (18k, 4/7trica, 3s, 5a) , Garrett Temple (18k) i George Hill (16k, 4/7trica, 5a). U Toronto, grad gdje je proveo prvih 6 i pol godina vratio se i uskoro 41-godišnji Vince Carter te imao 4 poena i čak 3 blokade.

Brooklyn Netsi (11-18) su na domaćem parketu sa 97-109 poraženi od Indiana Pacersa (17-13). Pacersi su zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini na odmor otišli sa +11 i čitavo drugo poluvrijeme su tu prednost održavali. Domaćin se ni u jednom trenutku nije spustio ispod -6 i ozbiljnije ugrozio pobjedu Pacersa. Gosti su iz igre šutirali 56,6% i skok dobili 43-29. Petoricu dvocifrenih predvodio je dvojac kojeg su ljetos dobili u zamjeni za Paula Georgea, sjajni Victor Oladipo (26k, 4/6trica, 7s, 3a) i Litavac Domantas Sabonis (17k, 8s, 3bl). Naš Bojan Bogdanović je igrao koliko je trebalo. Za 29 minuta ubacio je 9 poena (šut 4/8) i uhvatio 5 lopti te imao 2 asistencije. Kod Netsa najefikasniji Allen Crabbe (17k, 4/6trica, 3a), a sa klupe su po 14 poena dodali Caris LeVert, Joe Harris i Quincy Acy.

U derbiju večeri Cleveland Cavsi (23-8) su u glavnom gradu sa 106-99 svladali Washington Wizardse (16-14). Nijedna momčad se nije uspijela odvojiti i u posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 83-83. U završnici gosti malo po malo povećavaju prednost i rutinski dolaze do 18. pobjede u posljednjih 19 utakmica. Sa trećim triple-doubleom u nizu najbolji je ponovo bio LeBron James (20k, 12s, 15a). Odličnu pomoć imao je u Kevinu Loveu (25k, 5/8trica, 9s), a s klupe su solidno odreagirali Jeff Green (15k, 5s, 2bl) i Kyle Korver (11k). Kod Wizardsa koji su nastupili bez Otta Portera Jr najbolji Bradley Beal (27k, 5s, 5a), no osim Johna Walla (15k, 10s, 6a, 2bl) i Mikea Scotta (19k, 4s, 4a, 2uk.l) nije imao raspoloženih suigrača da skinu „Kralja Jamesa“ i Cavse.