Time-out

Autor: Branko Tabak Photo: championsleague.basketball

U košarkaškom prvenstvu Turske dogodio se nešto što se događa 'jednom u 100 godina'.

Pinar Karsiyaka, klub iz Izmira poznat po fantastičnoj atmosferi na domaćim utakmicama, je u 2. kolu nacionalne Super lige pobijedio Bahčešehira rezultatom 90:81.

Susret zanimljivi košarkaškim zaljubljenicima unutar turskih granica privukao je pozornost diljem svijeta zbog nevjerojatnog događaja kojeg će zabilježiti svi ljubitelji košarkaške statistike.

Naime, igrač domaće momčadi Amerikanac Bonzie Alexander Colson II je u prvoj četvrtini zabio svih 28 poena Karsiyake uz savršen šut za tri poena (7-7).

Colson je ukupno zabio 41 koš, a u povijesti će ostati zapamćen i kao igrač koji je u prvih 15 minuta jedne utakmice bio jednini strijelac svoje momčadi.