Pobjede Bullsa, Celticsa, Clippersa, Nuggetsa i Spursa.

Utakmica večeri igrana je u Los Angelesu gdje je debi za Lakerse imao veliki LeBron James. Njegovu prvu utakmicu u dresu Lakersa pokvarili su Denver Nuggetsi koji su ih dobili uvjerljivo s 124:107 (34:29, 32:25, 30:34, 28:19).

LeBron je svoja prva dva šuta u dresu Lakersa promašio da bi iz trećeg pokušaja ubacio tricu. James je igrao samo u prvom poluvremenu i to 15 minuta, a za to je vrijeme ubacio 9 poena uz po 3 skoka i asista. JaVale McGee je predvodio Lakerse s 17 poena i 7 skokova, Brandon Ingram je ubacio 16 uz 4 skoka, Kyle Kuzma 15 uz 3 skoka i 2 asista, a Lance Stephenson 12 poena. Naš Ivica Zubac dobio je 7 minuta, a za to je vrijeme ubacio 2 poena.

Denver je imao čak sedam dvocifrenih strijelaca, a predvodio ih je Juancho Hernangomez s 19 poena i 5 skokova, Jamal Murray je ubacio 18, Trey Lyles 14 uz 7 skokova i 4 asistencije, a isti broj poena kao Lyles je ubacio Nikola Jokić uz po 4 skoka i 3 asistencije. Gary Harris i Isaiah Thomas nisu igrali kod Denvera, dok Lonzo Ball nije igrao za Lakerse.

Chicago Bullsi su u United Centru bili bolji od New Orleans Pelicansa s 128:116 (28:32, 34:32, 29:33, 37:19). Kod Pelicansa nije zaigrao Nikola Mirotić bivši “bik“ dok kod Chicaga nije bilo ozlijeđenog Laurija Markkanena koji će zbog ozljede lakta izbivati 6 do 8 tjedana te će tako propustiti dva do četiri tjedna nove sezone koja počinje za dva tjedna.

Bullsi su u posljednju dionicu ušli s zaostatkom od šest poena, ali posljednji su period odigrali furiozno i razbili goste. Bullsi su imali čak tri igrača koja su ubacila po 21 poen. Zach Lavine je tom broju koševa pridodao 4 skoka i 3 asistencije, Antonio Blankeney 2 skoka, a Bobby Portis 5 skokova. Valja spomenuti i Jabarija Parkera koji je za 24 minute na terenu ubacio 15 poena uz 8 skokova i 4 asistencije. Frank Jackson najbolji kod Pelicansa s 16 poena i 6 skokova, Jrue Holiday je također ubacio 16 uz 4 asistencije i 2 skoka, Julius Randle zabio je 15 uz po 5 skokova i asista dok je Anthony Davis za 15 minuta ubacio 13 poena uz 4 skoka, 3 osvojene lopte te po dvije asistencije i blokade.

San Antonio Spursi slavili su na domaćem terenu protiv Miami Heata rezultatom 104:100 (29:28, 22:24, 26:19, 27:29).

Bila je ovo jedna relativno izjednačena utakmica u kojoj smo vidjeli debi DeMara DeRozana za Spurse. Nije to bio debi za pamćenje, ali sasvim solidna prva utakmica u novoj momčadi i u potpuno novom sustavu. DeRozan je za 17 minuta na terenu ubacio 7 poena uz po 2 skoka i asista. Rudy Gay bio je najbolji s13 poena i 5 skokova za svega 14 minuta igre. Derrick White je ušao s klupe i ubacio 12 uz 4 skoka i dvije asistencije, a dvocifreni su bili i Davis Bertans te LaMarcus Aldridge s po 10 poena i 5 odnosno 4 skoka. Hassan Whiteside bio je prvo ime utakmice i Heata s 20 poena, 13 skokova te dvije blokade i osvojene lopte. Rodney McGruder se zaustavio na 15 poena, Goran Dragić je zabio 12 uz 3 skoka i dva asista, a isti broj poena ubacio je rookie Duncan Robinson i tome pridodao 5 skokova. Dvocifren je bio i Dwyane Wade koji igra svoju posljednju sezonu s 10 poena i 4 skoka.

Boston Celticsi su u jedno vrlo neizvjesnoj utakmici odlučenoj u posljednjih 30-ak sekundi slavili protiv Charlotte Hornetsa s 115:112 (24:32, 40:25, 25:25, 26:30) i vratili im za poraz od dana ranije.

Valja spomenuti kako u ovom susretu za Celticse nije igrao Al Horford, a Hornetsi su nakon prvih deset minuta imali osam poena prednosti. Boston je sve to anulirao u drugoj četvrtini u kojoj su ubacili čak 40 poena i na poluvrijeme otišli s sedam poena prednosti. Utakmica je u drugom poluvremenu bila vrlo izjednačena, a u posljednjih se 30-ak sekundi ušlo vodstvom Hornetsa 111:112. Tada Brad Wanamaker asistira Gerschonu Yabuseleu koji polaže i dovodi Celticse u vodstvo, a nakon promašenog napada gostiju, Yabusele postiže nove poene za 115:112 i postavlja konačan rezultat utakmice. Bridges je promašio tricu za Hornetse koja im e mogla donijeti produžetak.

“Uncle Drew“ najbolji kod Celticsa s 20 poena, 4 asistencije i 3 skoka, Jayson Tatum je ubacio 16 uz 4 skoka za 18 minuta na terenu. S klupe su odlično reagirali Terry Rozier s 13 poena te po 4 skoka i asista i Marcus Morris s 12 poena, 6 skokova i 2 asista. Miles Bridges najbolji kod Hornetsa s 23 poena i 6 skokova, Španjolac Willy Hernangomez ubacio je 14 uz 3 skoka, Malik Monk 13 uz 4 asistencija, a dvoznamenkast je bio i Kemba Walker s 10 poena, 6 skokova i 3 asistencije.

Najmanje zanimljiva utakmica večeri odigrana je na Hawaima gdje su Clippersi dočekali australske Sydney Kingse za koje igra Andrew Bogut. Clippersi su slavili s 110:91 (28:17, 31:37, 23:18, 28:19) u utakmici u kojoj je pobjednik odlučen u posljednjoj četvrtini.

Tobias Harris je predvodio Clipperse s 20 poena, 11 skokova i 5 asistencija, Danilo Gallinari je ubacio 19 uz 5 asistencija, poljski “čekić“ Marcin Gortat postigao je 12 poena uz 9 skokova i 3 asistencije, a isti broj poena uz 5 asistencija i 4 skoka ubacio je Patrick Beverly, povratnik nakon ozljede. Jerome Randle najbolji kod Kingsa s 25 poena, 3 skoka i 3 asista, Kevin Lisch je ubacio 16 uz 9 skokova i 6 asistencija dok je Bogut ubacio 8 uz 8 skokova i 4 asistencije.