Solidni Bogdanović ubacio bitne poene u susretu protiv Cavsa.

Ove noći na NBA parketima odigrano je 8 utakmica. Na čak 7 zanimljivo je bilo do samog kraja. Pacersi našeg Bojana Bogdanovića dobili su Cavse, dok su Spursi u sjajnoj utakmici tricom 40-godišnjeg Ginobilia dobili Celticse.

Indiana Pacersi (15-11) su 106-102 pobjedom prekinuli niz od 13 uzastopnih pobjeda Cleveland Cavsa (18-8). Gosti su na poluvremenu imali +6, no Pacersi odlično igraju treću četvrtinu i u posljednju dionicu ulaze sa +3. U zadnje dvije i pol minute domaći ulaze sa vodstvom 96-95. Tad važnu tricu za +4 zabija naš Bojan Bogdanović. Kod +2 minutu prije kraja još važniju tricu ubacuje Victor Oladipo. U samoj završnici JR Smith postiže tricu za 102-104, no rezervni playmaker Pacersa Cory Joseph je miran sa linije slobodnih bacanja i postiže konačan rezultat. Pacersi su dobili skok 50-44 i ubacili čak 18 trica iz 39 pokušaja. Najbolji su bili Victor Oladipo (33k, 6/13trica, 8s, 5a), Myles Turner (15k, 7s, 3a, 3bl) i Thadeus Young (13k, 8s, 3a), dok je svoj obol pobjedi dao i naš Bojan Bogdanović (10k, 2s). Kod Cavsa daleko najbolji LeBron James (29k, 10s, 8a, 2bl), a solidni su bili Kevin Love (20k, 7s, 3a) i JR Smith (15k, 5/10trica, 5s).

Milwaukee Bucks (14-10) su teškom mukom pobijedili Dallas Maverickse (7-19) sa 109-102. Mavsi su na poluvremenu imali +5, a pred kraj treće četvrtine i +12. Domaćin serijom 19-4 stiže do vodstva, no utakmicu prelama tek u samoj završnici, najviše zahvaljujući Khrisu Middletonu koji je zabio 12 koševa u posljednje 4 minute. Najbolji u redovima domaćih Grk Giannis Antetokounmpo (27k, 11s, 3a, 2bl, 2uk.l), Khris Middleton (31k, 5/8trica, 3a) i Eric Bledsoe (24k, 4s, 4a, 3uk.l, 2bl). Kod Mavsa koji su igrali bez lakše ozlijeđenog rookiea Dennisa Smitha Jr najbolji Wesley Matthews (29k, 5/7trica, 4s) i Harrison Barnes (18k, 8s, 4a).

Memphis Grizzlies (8-17) su na domaćem parketu sa 107-116 poraženi od Toronto Raptorsa (16-7). Domaćin je bolje ušao u utakmicu i nakon prve četvrtine imali su +9. U jednom trenutku prednost je bila i +17, no uporni gosti su ju malo po malo smanjivali i pred kraj treće četvrtine i poveli. Serijom 11-0 na početku posljednje dionice gosti su stigli do osjetnije prednosti koju su bez većih problema uspijeli zadržati do kraja. Kod Raptorsa najbolji DeMarr DeRozan (26k, 7s, 6a), Kyle Lowry (16k, 6s, 8a, 2uk.l) i Serge Ibaka (21k, 4/5trica). Kod ozljedama izranjavanih Grizzliesa najbolji Tyreke Evans (27k, 3s, 4a) i Marc Gasol (20k, 7s, 4a).

Sacramento Kingsi (8-17) su u New Orleansu nakon produžetka sa 116-109 svladali New Orleans Pelicanse (13-13). Bila je to utakmica u kojoj je domaćin kontrolirao rezultat. Tri i pol minute prije kraja imali su +9. Gosti serijom 8-0 dolaze na samo -1. Nakon ubačaja domaćih Buddy Hield tricom 36 sekundi prije kraja izjednačuje. Obje momčadi imaju šuteve za pobjedu, no ne uspijevaju i utakmica odlazi u produžetak. U produžetku veteran Zach Randolph i rookie Frank Mason III postižu po 6 koševa i odvode Kingse do velike pobjede. Gosti su dobili skok 46-35 i tricu šutirali odličnih 13/30. Najbolji su bili Zach Randolph (35k, 5/9trica, 13s), Buddy Hield (18k, 4/5trica, 7s) te dvojica rookiea DeAaron Fox (14k, 4a, 2uk.l) te Frank Mason III (12k, 5s, 3a). Kod poraženih najbolji DeMarcus Cousins (38k, 11s, 4a, 3uk.l). Solidni su bili Jrue Holliday (14k, 5s, 5a) i Ian Clark (15k, 3s, 3a), dok je ispod svojih mogućnosti odigrao Anthony Davis (18k, 6s).

Produžetak se igrao i u Charlotti gdje su gostujući Chicago Bullsi (4-20) pobjedom 119-111 nad Charlotte Hornetsima (9-15) prekinuli svoj niz od 10 uzastopnih poraza. Bila je to utakmica u kojoj se nijedna momčad nije uspijela odvojiti. Domaćin je u posljednju četvrtinu ušao sa +4, no gosti rade odmah seriju 8-0 za svoje vodstvo. Bullsi su vodili 106-102, no domaćin sa četiri slobodna bacanja izjednačuje. Gosti imaju šut za pobjedu, no ne uspijevaju i utakmica odlazi u produžetak. U njemu gosti imaju potpunu kontrolu i dolaze do iznenađujuće pobjede. Kod pobjednika najbolji finski rookie Lauri Markkanen (24k, 3/5trica, 12s), a odličnu pomoć imao je u Krisu Dunnu (20k, 6s, 12a, 3uk.l), Robinu Lopezu (19k, 10s) te Justinu Holidayu (17k, 8s, 2uk.l, 2bl). Kod domaćina najbolji Dwight Howard (25k, 20s, 6bl), a solidni su bili Kemba Walker (20k, 5a), Marvin Williams (17k, 3/5trica, 9s) te Nicolas Batum (9k, 6s, 10a).

Oslabljeni Golden State Warriorsi (21-6) slavili su sa 102-98 na teškom gostovanju kod Detroit Pistonsa (14-11). Aktualni prvaci su na poluvremenu imali -4, no ponovo su briljirali u trećoj koju su dobili 31-17. Gosti su u posljednjoj četvrtini kontrolirali rezultat, no Pistonsi nakon 5 uzastopnih poena Averya Bradleya dolaze na 98-100 samo 22 sekunde prije kraja. Nakon dva promašena slobodna bacanja gostiju Reggie Jackson ima šut za produžetak no promašuje, a Klay Thompson sa linije slobodnih bacanja postiže konačan rezultat. Warriorsi su se tako provukli iako su tricu gađali za njih nekarakterističnih 7/26. Najbolji je bio Kevin Durant (36k, 10s, 7a, 5bl), a pomoć je imao u Klayu Thompsonu (21k, 4s, 5a). Draymond Green je napadački podbacio (2koša, 1/6šut, 0/5trica), no imao je 13 asistencija, po 6 skokova i blokada, te 3 osvojene lopte. Kod domaćina najbolji Avery Bradley (25k, 4/7trica, 4s), Reggie Jackson (16k, 3s) i Andre Drummond (8k, 17s, 4a)

Orlando Magic (11-16) na svom je parketu glatko izgubio od Denver Nuggetsa (14-11) sa 89-103. Magici su počeli odlično i nakon prve četvrtine imali +11. No već do poluvremena su tu prednost prokockali, da bi gosti dominirali i u trećoj četvrtini koju su završili sa +11. U zadnjoj dionici prednost Nuggetsa je iznosila i +17 te domaćin ni u jednom trenutku nije zaprijetio. Kod pobjednika najbolji Will Barton (19k, 6s, 5a, 4uk.l, 2bl), a sa klupe su sjajno odigrali Kenneth Faried (20k, 8/10šut,10s,2bl) i Emanuel Mudiay (18k, 5s, 5a, 2uk.l). Kod domaćih koji su na malo duže vrijeme ostali bez Evana Fourniera najbolji Crnogorac Nikola Vučević (21k, 17s, 4bl). No jedinu pravu pomoć imao je u Jonathonu Simmonsu (21k, 4s). Naš Mario Hezonja igrao je 10 minuta za kojih je ubacio 2 poena (šut ½) uz po jedan skok i asistenciju.

San Antonio Spursi (18-8) su u ljepotici večeri svladali Boston Celticse (22-5) sa 105-102.   Celticsi su briljantno započeli susret i poveli 11-0. No Spursi su se konsolidirali i na poluvrijeme otišli sa košem prednosti. Celticsi krajem treće četvrtine rade seriju 11-0 i u posljednju dionicu ulaze sa +5. Do kraja utakmice vodila se prava bitka dvaju izjednačenih suparnika. Celticsi su tricom Kyrie Irvinga poveli 102-100. Spursi preko LaMarcusa Aldridgea izjednačuju. Tad na scenu stupa argentinski genijalac Manu Ginobili. Samo 29 sekundi prije kraja hvata napadački skok, da bi u posljednjoj sekundi napada, znači pet sekundi prije kraja ubacio tricu za 105-102. Pokušaj trice Irvinga za izjednačenje izlazi iz obruča i Spursi dolaze do velike pobjede. Kod pobjednika najbolji LaMarcus Aldridge (27k, 10s), Rudy Gay (15k, 8s) i Pau Gasol (14k, 11s). Kod Celticsa sjajni Kyrie Irving (36k, 6/10trica), rookie Jayson Tatum (20k, 8s, 2uk.l) i Jaylen Brown (15k, 5s). Njih trojica iz igre su gađali 26/42, ostatak momčadi 12/41 a najviše je podbacio Al Horford (2koša, 1/6šut).