Warriorsi razbili Oklahomu, ali u prvom planu nakon utakmice bio je Zaza i njegov pad na noge Westbrooka.

Golden State Warriorsi pomeli su Oklahoma City Thunder s 112:80, a nakon odlične utakmice Warriorsa u prvom planu bio je pad Zaza Pachulie na noge Russell Westbrooka koji je ležao na podu i koji je nakon utakmice izjavio da je centar prvaka i reprezentacije Gruzije to uradio namjerno.

Oklahoma je pružala otpor samo u prvom poluvremenu nakon kojeg su bili u zaostatku od sedam poena. Susret je riješen u trećoj četvrtini u kojoj prvaci bježe na plus 18, a goste su do kraja razbili u posljednjoj dionici za konačnih plus 32 te im na najbolji način uzvratili za dva uvjerljiva poraza iz prve dvije međusobne utakmice. Obrana Warriorsa bila je na zastrašujućoj razini. Zaustavili su trojac Westbrook-Anthony-George na 34 poena ukupno i na šutu iz igre 11/46. Najgori je bio George s 5 poena šutirajući 1/14 ili svega 7.1 posto. Russ je pogodio 4 od 15 lopti, a Anthony 6 od 17. Westbrook je predvodio Thunder s 15 poena, 12 skokova i 7 asistencija dok je kod Warriorsa najbolji bio Kevin Durant s 28 poena, 5 skokova i dvije asistencije, a Steph Curry je dodao 21 poen uz 9 skokova i 6 asistencija.