Autor: KK Vrijednosnice Osijek Photo: ABA league j.t.d./Dragana Stjepanović

Zasluženo

U četvrtak su Vrijednosnice Osijek ostvarile prvu pobjedu u NLB ABA ligi 2 pobijedivši ekipu Rogaške 85:84.

Ekipa trenera Mandića odigrala je odličnu, borbenu utakmicu u kojoj su imali vodstvo gotovo cijelo vrijeme. Krenuli su s otvaranjem 6:0, poveli su i s 14 poena te na odmor odlaze sa 44:36. U 25. minuti Rogaška je ostvarila prvo vodstvo u utakmici za 49:51, no do kraja treće četvrtine Brokeri vraćaju prednost (64:62).

Zadnjih 10 minuta Vrijednosnice su i dalje držale vodstvo, protivnička ekipa se uspjela približiti u posljednjim sekundama no Vrijednosnice zasluženo pobjeđuju s 85:84 zahvaljujući vrhunskoj blokadi Marka Bošnjaka u zadnjem napadu Rogaške.

U redovima Osijeka petorica igrača su bili dvoznamenkasti: Topolović 21, Kuany 16, Bošnjak 13, Makoi 12, Porobić 11, za goste također petorica dvoznamenkastih: Smith 19, Armstrong 15, Vujačić 14, Bratož 13, Primorac 12.

KK Vrijednosnice Osijek - KK Rogaška 85:84 (25:17, 19:19, 20:26, 21:22)

Vrijednosnice: Makoi 12, Lisica, Dugandžić, Tokić, Špehar, Porobić 11, Kuany 16, Bošnjak 13, Perković 9, Topolović 21, Džajić 3.

Rogaška: Smith 19, Čevizović, Močnik, Vujačić 14, Šikanić, Zupan 3, Primorac 12, Branković, Bratož 13, Armstrong 15, Jackson 8.