Deseto kolo Prve muške lige.

Gorica je s lakoćom stigla i do desete pobjede u Prvoj muškoj ligi te tako ostala jednina neporažena momčad natjecanja. Ekipa Josipa Seasar je bila uvjerljiva protiv KK Istrauni 95-63. Marko Petrović je s 18 poena i 10 asistencija bio najbolji igrač Gorice. S istim brojem poena i 8 skokova kod gostiju se istaknuo Kristijan Andabaka.

Grafičar je kod kuće nakon sjajnog otvaranja utakmice poražen od Pule 67-68. Gosti su u drugoj i trećoj četvrtini nadoknadili zaostatak od 14 poena u kojeg su upali tijekom prve dionice i poveli 51-53. U posljednjoj četvrtini vodila se velika bitka za svaku loptu. Grafičar je na dvije minute prije kraja poveo tricom Matije Novaka 67-64. Marko Dojkić je 40 sekundi prije kraja izjednačio na 67-67. Nakon promašaja Zlatka Štefana, Novak pravi prekršaj na Andersonu koji pogađa jedno bacanje za 67-68. Vilijam Poljak i Kristijan Šamarija propustili su priliku u samoj završnici zabiti za pobjedu Grafičara. Kyron Anderson je s 22 poena, 6 asistencija i 5 skokova bio najbolji igrač u redovima Pule. Domaćine je predvodio Matija Novak s 14 poena i 15 skokova.

Video završnice pogledajte ovdje.

Borovo je stiglo do prve domaće pobjede. Na svom su parketu bili bolji od Podravca 102-83.