Mornar iznenadio u Ljubljani, Budućnost razbila Mega Bemax, a Partizan u ljepotici kola slavio protiv Igokee.

Vrlo zanimljiv dan je iza nas što se ABA lige tiče. Mornar je iznenadio u Ljubljani, Budućnost je razbila Mega Bemax s 20 poena razlike, a ljepoticu dosadašnjeg dijela sezone odigrali su Partizan i Igokea.

Budućnost-Mega Bemax 84:64 (20:19, 22:14, 19:17, 23:14)

Budućnost je u derbiju kola bila vrlo uvjerljiva protiv Mega Bemaxa. Gosti su prijetili samo u prvom poluvremnu, posebno u prvoj četvrtini koju su izgubili s 20:19. Već do poluvremena crnogorci bježe na plus devet. Razliku su održavali tokom treće četvrtine nakon koje su imali plus 11. Razliku su poduplali u posljednjoj dionici i na kraju slavili s okruglih 20 poena razlike. Nemanja Gordić koji igra sezonu života bio je najbolji kod Budućnosti s 17 poena, četiri skoka i dva asista. Nikola Ivanović je ubacio 16 uz četiri asistencije i dvije osvojene lopte. Dylan Ennis najbolji u redovima Mega Bemaxa s 23 poena, četiri osvojene lopte i tri asista.

Kompletna statistika utakmice.

Petrol Olimpija-Mornar Bar 64:67 (20:18, 8:13, 12:16, 24:20)

Petrol Olimpija je neugodno iznenadila svoje navijače porazom od Mornara na domaćem terenu. Nakon što su dobili prvu četvrtinu s 20:18, Olimpija je u iduće dvije četvrtine ubacila ukupno 20 poena, Mornar je to iskoristio i pobjegao na sedam poena viška uoči odlučujuće četvrtine. Tu prednost uspjeli su zadržati do kraja i zasluženo pobijediti. Strahinja Mićović predvodio je Mornar s 19 poena i četiri skoka dok je kod Olimpije Jordan Morgan ubacio 21 poen uz sedam skokova.

Partizan-Igokea 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

Ako niste gledali utakmicu između Partizana i Igokee, mora vam biti žao. Utakmica bez obrana u kojoj su gosti iz Aleksandrovca dobili prvi period s 19:23, a onda je u iduće tri četvrtine Partizan ubacio preko 30 poena u svakoj. Drugo poluvrijeme Partizan je dobio rezultatom 67:54 i ovu utakmicu definitivno možemo nazvati ljepoticom dosadašnjeg dijela ABA lige. Nigel Williams-Goss najbolji kod Partizana s 30 poena i osam skokova, a odličan je bio i Patrick Miller s 23 poena i 11 asistencija. Kod Igokee najbolji, a tko drugi nego Dorell Wright s 34 poena i sedam skokova.