Drama na Mavrincima.

Hermes Analitica je upisala vrijednu gostujuću pobjedu u 5. kolu HT Premijer lige. Zagrepčani su slavili kod Škrljeva 79-84.

Analitičari su do prvog slavlja na Mavrincima stigli boljom igrom u trećoj četvrtini kada su imali 13 razlike (62:49). U posljednjih pet minuta domaćini su ušli s minus 3 (70:73). Jakov Vladović, Ante Krapić i Hrvoje Garafolić drže prednost gostima koja se gotovo istopila na 30 sekundi do kraka kada je Štemberger ubacio jedno od dva bacanja za 79:81. Ipak Roko Rogić je ubacio važan koš za drugu ovosezonsku pobjedu.

Rogić je ubacio 18 poena uz 7 asista. Krapić je dodao 17, Vladović i Ivan Mileković po 15, a Garafolić 12. Kod domaćina Brian Williams je ubacio 24, a Achraf Yacoubou (14).