Autor: KK Pula 1981

Pula pala u trećoj četvrtini.

Košarkaši Jazina Arbanasi opravdali su ulogu favorita u susretu 2. kola Prve muške lige 2019/20. Košarkaši Pule 1981 su se odlično držali, prvo poluvrijeme završili s poenom prednosti, no u trećoj četvrtini dopustili domaćim košarkašima da se razmašu, što je u konačnici rezultiralo krucijalno po konačni ishod. Iako su Puležani posljednju dionicu ponovo odigrali u egalu, Zadrani su na kraju kapitalizirali stečenu prednost i zasluženo slavili s 14 koševa prednosti (76:62).

Trener Sandro Nicević u susret je krenuo s petorkom Filić, Andabaka, Bilalović, Stojanović i Wrencher Jr. koja utakmicu otvara s tri trice - Andabake, Bilalovića i Stojanovića za 0:9 u trećoj minuti, nakon čega domaći trener Borčić poziva prvu minutu odmora, no Wrencher Jr. s dva vezana pogotka povećava na 0:13. Prvi koš Jazina stigao je u 4. minuti kada je poentirao Krstanović. Zadrani pokušavaju pojačati ritam u obrani no Bijeloplavi se ne daju smesti i na prvi mali odmor se odlazi pri rezultatu 9:17.

Drugu četvrtinu Puležani otvaraju koševima Marića i Bulešića za 9:21 (12'), nakon čega Jazine zabijaju svoju prvu tricu preko Došena. Polaganje Andabake za 14:23 u 16. minuti tjera domaćeg trenera na pozivanje nove minute odmora, nakon koje domaći mini-serijom 5:0 stižu na -4 (19:23) u 17. minuti. Bilalović uzvraća s dvije trice, no nakon toga Bijeloplavi staju i Zadrani se do velikog odmora, tricom Erslana u posljednjoj sekundi, vračaju na samo poen zaostatka (29:30).

Jazine i nastavak otvaraju tricom, ovaj puta Markulina, i u 21. minuti prvi puta prelaze u vodstvo (32:30). Prvu osjetniju prednost domaći imaju u 24. minuti nakon trice Butorca (42:36), u 28. minuti bježe na velikih +9 (49:40) da bi nakon tehničke pogreške trenera Nicevića zbog prigovora povećali i na +13 (53:40). Nisu uspijevali u tim trenucima Puležani konsolidirati svoje redove, pogotovo obrambeno, što je rezultiralo mnoštvom izgubljenih lopti. Andabaka pogađa tricu za 53:43 (29'), no tu je kraj pulskih koševa u 3. četvrtini koju Zadrani privode kraju uz prednost od velikih +15 (58:43). Sve što je funkcioniralo u prvih 15 minuta kod Puležana sad je stalo što iskusni domaćini koriste za rezultatsko odvajanje.

U posljednjih deset minuta kvaliteta Jazina Arbanasi u potpunosti dolazi do izražaja, Bijeloplavi ne pronalaze konkretna napadačka rješenja te domaćini rutinirano održavaju konkretnu prednost sve do samog kraja utakmice. Nisu se košarkaši Pule 1981 predali te su parket zadarskog hrama košarke napustili uzdignutih glava dok je semafor pokazivao konačnih 76:62.

Najbolji strijelac u redovima Puležana bio je Matija Bilalović s 11 koševa, po 10 su dodali Kristijan Andabaka i Gvido Guštin dok je Patrick Wrencher Jr. zabio 9 čemu je pridodao i ukupno 12 skokova. Jazine Arbanasi je do pobjede predvodio Franko Šango s 24 postignuta koša uz 6 skokova.

JAZINE ARBANASI - PULA 1981 76:62 (9:17, 20:13, 29:13, 18:19)

Jazine Arbanasi: Ivanov, Mrkić 2, Došen 13, Ušić 7, Markulin 6, Erslan 10, Šoba, Šango 24, Butorac 9, Krstanović 5; trener: Borčić.

Pula 1981: Stojanović 7, Filić 1, Guštin 10, Marić 5, Bilalović 11, Andabaka 10, Šola, Grgić, Dojkić 2, Klepo 5, Wrencher Jr. 9; trener: Nicević.