Sunsi poraženi od Nuggetsa, Zubac solidan u pobjedi Clippersa.

Sinoć su na NBA terenima bila dva hrvatska košarkaša. Phoenix Sunsi našeg Darija Šarića gostovali su kod Denver Nuggetsa gdje su pružali odličan otpor, ali nisu izdržali do kraja te su upisali poraz. LA Clippersi Ivice Zubca bili su uvjerljivi protiv New Orleans Pelicansa.

Sunsi su na poluvremenu imali pet poena prednosti, Nuggetsi to preokreću u trećoj dionici i u posljednju ulaze s dva poena prednosti. Phoenix u posljednjih 12 minuta nije izdržao pa je Denver na kraju slavio s 116:104. Cheick Diallo je ubacio najviše kod Sunsa, 22 poena uz 6 skokova, ali prvo ime je ipak bio naš Šarić koji je uz 18 poena (7/11 iz igre, 4/6 trica) uhvatio čak 17 skokova uz dvije asistencije, a imao je i jednu blokadu. Kod Nuggetsa je izostala bolja napadačka utakmica Nikole Jokića koji je ubacio za njega skromnih 8 poena uz 13 skokova i 5 asistencija. Paul Millsap je ubacio 23 uz 5 skokova, a po 22 poena su dodali Jamal Murray i Will Barton.

Clippersi su pregazili Pelicanse s 134:109, a najbolji u pobjedničkim redovima je bio Montrezl Harrell s 34 poena i 12 skokova. Kawhi Leonard je ubacio 26 uz 6 asista i 4 skoka, a Lou Williams 19 poena. Zubac je za 17 minuta ubacio 5 poena (2/6 iz igre, 1/2 slobodna bacanja) uz 10 skokova. Brandon Ingram najbolji kod Pelicansa s 24 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

Spoemnimo i novu briljantnu partiju Luke Dončića koji je u izravnom duelu nadigrao Jamesa Hardena i odveo Dallas do pobjede 137-123 u Houstonu. Dončić je za 34 minute ubacio 41 poen (15/29 iz igre) uz 10 asistencija i 6 skokova, a imao je i dvije osvojene lopte te jednu blokadu. Harden je na drugoj strani zabio 32 poena (trica 2/15) uz 11 asistencija i 9 skokova.