Sjajna sezona našeg košarkaškog čarobnjaka.

Euroligaška sezona je došla u svoj najuzbudljiviji dio, završni turnir najbolje četiri momčadi. Grad domaćin je Köln, a sve utakmice igraju se u Lanxess Areni. Prvi polufinalni par donio nam je sjajnu utakmicu između Anadolu Efesa i moskovskog CSKA. Premda je momčad našeg Krunoslava Simona rano otišla na dvoznamenkastu prednost koja je rasla sve do +21 pri kraju treće četvrtine. Činilo se da će Turci lako zatvoriti utakmicu, ali momčad zagrebačkog studenta Dimitrisa Itoudisa nije htjela jeftino prodati svoju kožu. Sjajni Will Clyburn predvodio je rusku momčad u rezultatskom povratku koji je mogao vrlo lako postati i jedan od većih preokreta u povijesti euroligaškog Final foura, ali u posljednjoj minuti pri rezultatu 87-86 za Efes promašio je tricu. Odbijenu loptu uhvatio je Johannes Voigtmann, a njegov pas iz ofenzivnog skoka nije u poene pretvorio Darun Hilliard. Shane Larkin na drugoj strani pogađa jedno bacanje, pa CSKA ima novu priliku doći do pobjede ili produžetka. Ipak, Clyburnov dalekometni šut ostaje na prvom obruču, Larkin hvata loptu i nakon pretrpljenog prekršaja još jednom iskorištava samo drugo slobodno bacanje, ali nije to bilo važno jer Rusi nisu imali dovoljno vremena za novi pokušaj. Utakmica je tako završila rezultatom 89-86,  a najbolji strijelci u redovima pobjednika bili su MVP sezone Vasilije Micić (25 poena, 6 asistencija), Sertac Sanli (19 poena, 8 skokova) i Rodrigue Beaubois (15 poena). Simon je za gotovo 30 minuta igre upisao 10 poena i 6 skokova. U redovima CSKA već smo istaknuli sjajnog Clyburna (26 poena i 7 skokova), kojem su se pridodali i William Hackett (17 poena) te Iffe Lundberg (15 poena za 13 minuta).

Ni drugo polufinale nije moglo proći bez drame i Hrvata. Pravdu je dijelio Sreten Radović, a Barcelona i milanski Armani su također odigrali utakmicu koja je odlučena u finalnim sekundama. Ipak, za razliku od prvog polufinalnog dvoboja, ovdje je neizvjesnost bila lajtmotiv najvećeg dijela utakmice. Dvoznamenkastu prednost dosegli su samo Katalonci, i to u jednom jedinom trenutku koncem prvog poluvremena (49-38). No, sastav Ettorea Messine uzvraća serijom 29-10 i sredinom treće četvrtine djeluje kao momčad koja je preuzela uzde nad tijekom utakmice. Briljirali su u tim trenucima Kevin Punter i neuništivi Chacho Rodriguez, ali da se nekad bolje roditi bez pameti nego bez sreće najbolje ilustrira akcija Blaugrane s kraja treće dionice, u kojoj nominalno loš šuter Nick Calathes iz očaja poteže tricu van balansa i pogađa za  nešto ugodnijih četiri poena zaostatka Katalonaca (67-71) uoči posljednjih deset minuta. Kako rekosmo, i ovdje je odlučila posljednja lopta. Punter je pri rezultatu 82-82 imao praktički otvorenu tricu, ali ne pogađa. Svoj jedini skok na utakmici hvata Victor Claver i sa svega šest sekundi na semaforu loptu predaje Coryu Higginsu. Iskusni Amerikanac u punom trku dolazi do vrha protivničkog reketa i pogađa dalekometnu dvojku. Do kraja ostaje još pola sekunde za pokušaj Talijana, ali Punter promašuje iz puno teže pozicije i Barcelona slavi s rezultatom 84-82. Na uobičajeno visokoj razini bio je Nikola Mirotić (21 poen, 6 skokova), a dvoznamenkasti su bili i Calathes (17 poena, 6 asistencija) te Higgins (11) i legendarni Pau Gasol (10). Punter je predvodio Milaniste (23 poena), za koje su istaknute role imali i Vladimir Micov (14 poena), Shavon Shields (13 poena, 5 skokova) te Rodriguez (11).

Finale je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20:30, dok će utakmica za treće mjesto svoje podbacivanje imati u 17:30.