Autor: Ozren Maršić Photo: ABA league j.t.d./Dragana Stjepanović

ABA liga

U vrhunskoj predstavi Split je u 5. kolu AdmiralBet ABA lige svladao Megu s 90:80 (28:20, 20:20, 24:22, 18:18), nanio joj prvi poraz u sezoni. “Žuti” su gospodarili parketom od prve do posljednje minute, imali stalnu prednost, koja je bila najviša u 28. minuti (69:54). Gosti su pokušavali, trčali, borili se, ali protiv raspoložene momčadi Slavena Rimca nisu mogli više od poraza. Bila je to još jedna pobjeda kolektiva u koju su svi koji su igrali utkali svoj dio.

Kapetanski je utakmicu odradio Shannon Shorter (22 poena, 8 skokova, 5 asistencija), spektakularan je bio David Škara (19 poena, 9 skokova), snajperski raspoložen Antonio Jordano (14 poena), furiozan Vito Kučić (13 poena), pravovremen Borna Kapusta (12 poena), odličan je bio Krešo Ljubičić (7 poena, 5 skokova, 4 asistencije), obrambeno je dominirao Tonko Vuko… Split je imao tek četiri izgubljene lopte protiv najagresivnije momčadi lige što dovoljno govori o koncentraciji cijele momčadi.

– Tko god je bio na Gripama ili gledao utakmicu može biti zadovoljan. Ovo je bila košarka na visokoj razini, obje ekipe su prikazale igru iznad onog što su prikazivale u dosadašnjem dijelu sezone. Bili smo pametni, imali smo i manjak rotacije zbog ozljede Tišme. Svi igrači su dali svoj doprinos, nismo padali u koncentraciji, čestitam igračima, ovo je bila važna pobjeda – kazao je Splitov trener Slaven Rimac.

Split: Shorter 22, 8 sk, 5 as, Jordano 14, Katić, Klepo, Kučić 13, Vuko 3, Perkušić, Škara 19, 9 sk, 4 as, Pavin, Benson, Kapusta 12, 4 as, Ljubičić 7, 5 sk, 4 as. F