Vitamini zaustavili Božića, ali inspiracija Lakića i Jordana je donijela  Zadru četvrtu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

Vitamini zaustavili Božića, ali inspiracija Lakića i Jordana je donijela Zadru četvrtu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

Autor: Saša Ćirić Photo: Zvonko Kucelin/KK Zadar

HT Premijer liga.

Zadar je u 6. kolu HT Premijer lige na domaćem parketu svladao Cedevitu Junior rezultatom 91-72.

Bio je to susret u kojem su Zadrani vodili gotovo cijelo vrijeme, ali su nekoliko puta morali nanovo slamati otpor mlade zagrebačke momčadi. Danijel Jusup ovaj put, za razliku od učestale prakse, nije odmarao svog najboljeg igrača Luku Božića. No, Vitamini nisu davali puno prostora Božiću, što je otvorilo više mjesta za vanjsku liniju Zadrana. Najbolje su to iskoristili Arijan Lakić i Antonio Jordano, koji su bili nerješiva enigma za donedavnog izbornika seniorske reprezentacije Damira Mulaomerovića. Do poluvremena je prednost domaćih iznosila +8 (41-33), a događaj koji je u određenoj mjeri usmjerio tijek utakmice bilo je grupno naguravanje igrača početkom treće četvrtine nakon kojeg su suci pooštrili kriterij, u čemu se bolje snašla Jusupova momčad. Razlika je počela rasti i u jednom trenutku dosegla najviših +20, a konačni rezultat postavio je Sani Čampara tricom s istekom vremena duboko iz svoje polovice. Zadar je tako produljio niz pobjeda u HT Premijer ligi na četiri, jedini poraz bio je u susretu s Cibonom prije nešto manje od mjesec dana u Draženovom domu.

Najefikasniji u redovima Zadrana bili su Lakić (21 poen, šut 8-11), Jordano (17 poena) i Drežnjak (14 poena, 6 skokova), dok su kod gostiju prednjačili Mustapić (15 poena), Marčinković (13 poena) i Ciani (11 poena, 6 skokova).