Vrijednosnice Osijeka naglo pale nakon gostovanja u Gorici

Sesarova momčad slavila s 41 poenom razlike.

U prošlom kolu HT Premijer lige nadigrali su vodeći dvojac HT Premijer lige. Vrijednosnice Osijek su na svom terenu 'razbile' Zadar, Gorica je na gostovanju 'srušila' Cibonu.

Od njihovom međusobnog susreta očekivao se neizvjesni praznik košarke. No, Josip Sesar i njegovi igrači sve su pokvarili već u prvoj četvrtini u kojoj su riješili pitanje pobjednika (32-17). U nastavku utakmice prednost je rasla do završnih +41 (117-76)!!!

Gorica je na taj način napravila još jedan veliki korak kojim izbjegava pretposljednje mjesto i kvalifikacije za ostanak, štoviše, udobno se smjestila na poziciji broj 7 koja vodi u doigravanje za naslov prvaka.

Ivan Vučić je s 24 poena bio najefikasniji u redoviima domaćina. Lovre Mazalin je uz 16 poena imao i 12 skokova, Marko Petrović je imao 10 asistencija uz 12 poena,  a Borna Kapusta 11 asistencija uz 5 poena.

Kod Osijeka bolji od ostalih bio je Mario Ihring s 23 poena.