Vrijednosnice se iz Zadra vraćaju s novim trenerom i izborenim plasmanom na Final Eight

Diadora nije uspjela iznenaditi premijerligaša.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek svoj su dvodnevni boravak u Zadru završili pobjedom nad drugoligašem Diadorom i plasmanom na Final Eight Kupa Krešimira Ćosića.

Nakon jučerašnjeg poraza od Sonik Puntamike 97-92, Brokeri su danas bez pomoći reprezentativca Antonija Jordana slavili 73-90.

U završne tri minute prve četvrtine gosti su pobjegli iz egala i stigli do zalihe od 12 poena prednosti (14-26). U drugoj su dionici pobjegli i na +15 (26-41), no Diadora serijom 8-0 za devedeset sekundi utakmicu vraća u rezultatsku neizvjesnost (34-41).

Štoviše, u 34. minuti Zadrani stižu na samo poen zaostatka (68-69). Dylan Frye serijom od pet poena Vrijednosnicama daje krila uz pomoć kojih su poletjeli do završnih 17 poena razlike (73-90).

Vito Porobić je s 23 poena bio prvi strijelac u redovima pobjedničke momčadi. Frye ih je dodao 19, Robert Kujundžić 16, Đorđe Topalović 11, a Pavao Paić 10.

Kod Diadore je dominirao Paolo Marčev s 31 poenom. Vito Barbaroša ih je postigao 14, a Ivan Bašić 11.

Osječani se osim s pobjedom iz Zadra doma vraćaju s novim trenerom Stipom Šarlijom.