Williams i Yacoubou s čardaš nogama

Nova pobjeda Škrljeva.

Dvije domaće utakmice, dvije pobjede. Tako je započela sezona za KK Škrljevo u Alpe Adria kupu. Nakon Brna, večeras su nadigrali i mađarski ZTE 83-75.

Bila je to izjednačena i neizvjesna utakmica u kojoj je presudila treća četvrtina koju su igrači Damira Rajkovića dobili 22-15 i otišli na šest poena viška (67-61). Kada je u 33. minuti Ash Yacoubou tricom odveo Škrljevo na 76-65, a potom novom tricom Josip Barnjak povećao prednost na +14 (79-65) bilo je jasno da povratka za Mađare neće biti.

Apsolutno prvo ime susreta bio je Brian Williams koji je uz 15 poena imao 7 skokova i 6 asistencija te je u sve tri nabrojane statističke rubrike bio, ne samo najbolji u svojoj momčadi, već i na utakmici. Yacoubou je uz 15 poena imao 6 skokova, veteran Siniša Štemberger je pogodio tri trice (ukupno 11 poena), dok je Filip Krajina iz igre šutirao 5-5 (10 poena).  S 10 poena i 6 skokova istaknuo se David Ušić.