Zabok imao sve u svojim rukama, Novačić donio pobjedu Ciboni

Nakon poraza od Partizana, pobjeda protiv Zaboka.

Košarkaši Cibone su u 6. kolu HT Premijer lige na gostovanju pobijedili momčad Zaboka rezultatom 73-74. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojoj su momčadi imale prednost u dosegu jednog ili dva posjeda kreće serija Zaboka u koju je Ivan Batur ugradio 10 povezanih poena.

Držali su dvoznamenakstu prednost domaćini do 35. minute kada je Andro Anzulović zabio tricu za 70-60. Do kraja susreta Zabok je upisao još samo tri poena i svega jednom zabio iz igre. Povratak Cibone otvorio je Filip Bundović na čija se dva poena tricom nadovezao Damir Markota, a potom i s dva bacanja Marko Ljubičić.

Ivan Novačić je tada zaradio tehničku, pa je Krešimir Radovčić s linije slobodnih bacanja pomaknuo domaćine s mjesta (71-67). U nastavku akcije Batur je promašio tricu, a potom i faulirao imenjaka Novačića koji zabija i iz igre i dodatno bacanje za 71-70.

Markota krade loptu Antoniju Črnjeviću, a Novačić 59 sekundi prije kraja dovodi Cibonu u vodstvo 71-72. Nakon time-outa konačno iz igre zabija i Zabok. Batur je 39 sekundi prije kraja vratio domaćine u vodstvo 72-71. Novačić je odlučio svu odgovorsnot preuzeti na sebe te još jednom zabija za vodstvo Cibone 72-73. U zadnjem napadu Zaboka Batur nije bio precizan te je pobjeda pripala Vukovima koji su u manje od 24 sata odigrali dvije gostujuće utakmice (Partizan i Zabok).

ZABOK-CIBONA 73:74 (18:22, 22:14, 20:13, 13:25)

ZABOK: Šarac 2, Šarlija 4, Batur 19, Črnjević 5, Radovčić 18, Anzulović 3, Jambrović 14, Proleta 3, Tuđen, Ćutuk, Galić 5, Lisica.

CIBONA: Bilinovac 9, Uljarević 5, Marić 5, M. Ljubičić 11, Bundović 8, Gilbert, Novačić 12, Rozić, Slavica, Ross 7, Jefferson 2, Markota 15.