Zabok očekivano do pobjede protiv Zagreba

Košarkaši Zaboka imali kontrolu cijelim tijekom susreta.

Košarkaši Zaboka ostvarili su devetu pobjedu u 19. kolu HT Premijer lige protiv Zagreba koji niti jednom na susretu nije imao vodstvo. Susret je završio rezultatom 85:74.

Zabok-Zagreb 85:74 (23:18, 18:15, 19:18, 25:23)

Kompletna statistika utakmice

Domaćini su odlično krenuli u susret, a nakon nešto više od tri minute igre imali su vodstvo 11:2. Antonio Črnjević u toj je seriji ubacio pet poena. Dvije minute kasnije Zabok je došao do prvog dvocifrenog vodstva na susretu od 15:5. U dva je navrata prvog perioda Zabok imao 12 poena prednosti što je bilo najviše vodstvo u prvoj četvrtini. Zabok je preko Črnjevića došao do 21:9 na dvije minute do kraja perioda, a Zagreb preko Ante Krapića i Domagoja Prolete četvrtinu zaključuje serijom 9:2 i smanjuje prednost domaćina na 23:18.

Nakon tri minute igre u drugom periodu Zagreb preko Prolete dolazi do izjednačenja, bilo je 25:25. Zabok je preko Ivana Vučića pobjegao na 35:30, ali Ante Krapić i Bože Radoš još jednom poravnavaju rezultat na 30:30. Zabok prvo poluvrijeme završava serijom 10:3 koju zaključuje Patrik Jambrović tricom za 41:33.

Drugo poluvrijeme otvoreno je s tri trice. Za goste su pogađali Matej Buovac i Luka Tomas, a za Zabok Borna Kapusta. Zagreb se odlično držao u trećoj četvrtini, a u 28. su minuti utakmice bili na 54:49 nakon čega Zabok preko Petra Marića bježi na 60:49, a posljednje poene u četvrtini postiže Jan Palokaj za 60:51 uoči posljednjih deset minuta.

Zabok sredinom posljednje četvrtine dolazi do najviše prednosti na susretu od 74:58 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Zagreb do kraja nije zaprijetio, samo je na nešto manje od minute do kraja došao na minus devet, a susret polaganjem zaključuje Antonio Jordano.

Najbolji u redovima domaćina bio je Črnjević s 19 poena, 5 skokova, 5 osvojenih lopti i 3 asistencije, Lovro Buljević je zabio 15 uz 6 skokova, a Ivan Vučić 15 uz 5 skokova. Kod gostiju najbolji Ante Krapić s 18 poena, 7 skokova i dvije asistencije dok je Jan Palokaj ubacio 14 uz po 4 skoka i asistencije.