Zabok odigrao još jednu dobru utakmicu, ovoga puta Split je bio spreman

Autor: HKS/KK Zabok/Tomislav Zrinšćak Photo: Mladen Ban/KK Zabok

FAVBET Premijer liga

Zabok je pružio i više nego dostojan otpor Splitu, no to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu. Gosti su slavili s devet koševa razlike (80:89), no sve čestitke i domaćim igračima koji su odigrali hrabru i pametnu utakmicu.

Domaći su dobro otvorili. Prva četvrtina je završila rezultatom 27:29. Neal i Cinac postigli su po 9, a Sikrić 7 koševa. Na drugoj strani prednjačio je kapetan Kalajžić s 11 koševa.

Mladi Kučić pokrenuo je redove gostiju početkom druge četvrtine. Split je u 15. minuti došao do dvoznamenkastog vodstva (27:38), a Vučić je upisao 7 koševa u tom periodu. Ipak ponajviše zahvaljujući sjajnom Nealu Zabok deset sekundi prije kraja treće četvrtine spustio na minimalni zaostatak (44:45), no Vuko je tricom sa sirenom priskrbio gostima +4 (44:48) prije odlaska na „veliki odmor“.

Domaći odlično otvaraju nastavak i tricom Cinca u 24. minuti dolaze do minimalnog vodstva (53:52). No već u idućem napadu Cinac dobiva četvrtu osobnu pogrešku i Zabok ulazi u probleme. Da nevolja za domaće bude veća ozlijedio se i kapetan Črnjević koji nije nastavio igru, što je Splitu dalo veliku prednost pod košem. Još je neko vrijeme ravnotežu držao raspoloženi Sikirić, da bi u samoj završnici treće četvrtine Split došao od osam koševa prednosti (62:70).

Početkom treće četvrtine poslije Cinca i Savića u probleme s četvrtom  osobnom došao je i Savić, što je stvorilo velike probleme u obrani Zaboka. U 33. minuti Kučić vraća goste u dvoznamenkasto vodstvo (66:76). Zabok se nije predavao, Neal je s linije slobodnih bacanja spustio na -5 (72:77), no bliže nije išlo. Sve je dvojbe tricom za +12 (75:87) riješio sjajni Vito Kučić, da bi utakmica završila rezultatom 80:89.

Domaće je s 27 koševa predvodio odlični Antonio Sikirić čemu je pridružio i 4 skoka. Nickolas Neal zaustavio se na 20 koševa i 9 asistencija, a Dino Cinac na 19 koševa i 5 skokova. Kod gostiju najviše je pokazao Vito Kučić koji je upisao 23 koša i 4 skoka, dok se kapetan Mate Kalajžić zaustavio na 15 koševa i 5 asistencija.

ZABOK – SPLIT

ZABOK: Sikrić 27 (1-1), Neal 20 (6-6), Cinac 19 (6-7), Tomić, Šustić 2 (0-2), Savić 8, Črnjević 4, Borovčak, Cvitanović, Buljević (0-1). TRENER: Ivan Tomas

SPLIT: Funderburk 4, Perković 7, Shorter 13 (4-4), Sullivan 7 (5-6), Kalajžić, Tišma 2, Runjić, Kučić 23 (4-5), Vuko 6, Perkušić, Ljubičić 12 (2-2). TRENER: Slaven Rimac