Zabok skinuo još jednog favorita od kojeg je izgubio pet prethodnih susreta

Autor: Nenad Mudrinić Photo: Tomislav Zrinšćak/KK Zabok/HKS

U 4. kolu HT Premijer Lige za prvaka Zabok je upisao svoju drugu pobjedu. Nakon Cedevite Junior pala je i Gorica (92:84).

Utakmicu je odlično otvorio Kapusta koji je na početku utakmice bio najbolji gorički čovjek na terenu. U prvoj četvrtini postigao je 12 poena uz tricu na 100% (3 od 3). Međutim, s druge strane mu je jednako dobro parirao Lukša Buljević s 11 poena pa se na mali odmor otišlo s rezultatom 23:21 za Zabočane.

Na početku druge četvrtine istaknuo se Levanić Kutni s 8 vezanih poena za Zabok, ali pravodobno su uzvratili Tomas, Uljarević i Cinac pa je u 16. minuti rezultat bio poravnat na 35:35. Slično je bilo i na kraju poluvremena jer na veliki odmor se otišlo s minimalnom prednošću Bikova 43:44.

Drugo poluvrijeme otvorio je Ćutuk za još jednu promjenu vodstva, ali Bikovi dominiraju terenom i nakon polaganja Mašića Gorica je na +8 (49:57). Igrači Mikija Starčevića strpljivom igrom održavali su ovu prednost do kraja treće dionice pa se u zadnjih 10 minuta ušlo s rezultatom 58:66.

Međutim, početkom zadnje četvrtine razigrao se Brocić, a Ćutuk i Buljević pogađaju trice pa je poslije serije 13:0 Zabok ponovo došao u vodstvo (75:70). Budimir u 38. minuti postiže tricu za 84:75 i pobjednik je bio odlučen bez obzira na sva nastojanja Bikova da zakompliciraju završnicu. Na kraju zaslužena pobjeda Zaboka 92:84, prva nakon 5 uzastopnih poraza protiv Gorice.

Domaćine su predvodili Lukša Buljević (26p, 7s, 2a), Bruno Levanić Kutni (18p, 5s, 3a), Veljko Budimir (16p, 5s, 2a) i Zvonimir Ćutuk (16p, 4s).

U redovima Gorice najefikasniji su bili Borna Kapusta (27p, 4s, 4a), Karlo Uljarević (17p, 2a) i Dino Cinac (12p, 7s).