Zabok srušio Cibonu u Tornju, a Tomas  poručio: Čestitam Ciboni na vrhunskom otporu, imali su puno djece na terenu

Zabok srušio Cibonu u Tornju, a Tomas poručio: Čestitam Ciboni na vrhunskom otporu, imali su puno djece na terenu

Autor: KK Cibona KK CIbona Photo: Ivana Dergez/KK Cibona

Sjajna večer Dina Cinca

Zabok je svladao Cibonu u 15. kolu Favbet Premijer lige rezultatom 89-83. To im je bila šesta prvenstvena pobjeda dok ih Cibona ima 12 i drži treće mjesto.

Trener Cibone Dino Repeša na parket je poslao  petorku: Domagoj Vuković, Krešimir Radovčić, Ivan Perasović, Ivan Majcunić i Filip Ferderber. S druge strane, Zabok i Ivan Tomas odlučili su se za sljedeće igrače: Antonio Sikirić, Ralphael Nickolas Neal, Dino Cinac, Emil Savić i Antonio Črnjević

Prije početka utakmice, kapetan Cibone Krešimir Radovčić, proglašen je najboljim igračem Favbet Premijer lige u prosincu. Gosti iz Zaboka su odlično ušli u susret te nakon četiri minute igre ostvarili prednost od šest koševa razlike pa je Repeša bio prisiljen zvati rani time out. Ipak, Cibona je na krilima Krešimira Radovčića koji je postigao 14 koševa, pred kraj četvrtine, uspjela nadoknaditi zaostatak (23-22). Obje ekipe su bile izrazito tricaški raspoložene. Domaćini su promašili prve četiri trice da bi potom krenula serija od četiri pogođene trice.

U drugoj četvrtini Cibona je održavala konstantu prednost sve do tri minute prije kraja poluvremena kada Zabok prelazi u vodstvo (36-37). Veću minutažu kod Zagrepčana dobio je mladi Jere Jakić (16 godina). Ferderber i Majcunić vratili su ubrzo vodstvo na stranu Cibone, ali Zabok tricom Luke Cvitanovića 20 sekundi prije kraja odlazi na odmor s minimalnom prednosti 46-47.

Cibona je ušla u treću četvrtinu sa 6-0, ali Dino Cinac s osam koševa zaredom dovodi Zabok u vodstvo 52-55. Zatim smo gledali seriju trica s obje strane. Majcunić zabija tricu za izjednačenje 55-55, Neal „odgovara“ za novo vodstvo gostiju, da bi Majcunić ponovno utakmicu doveo u egal (58-58). Neal nastavlja tricaški dvoboj i pogađa za 58-61. Posljednje tri minute Zabok je održavao vodstvo i četvrtinu su završili vodstvom 71-62.

Zabok je na početku posljednje četvrtine došao i do 11 koševa prednosti, a četiri minute prije kraja odlaze i na +13. Cibona s dvije Perasovićeve trice smanjuje na sedam razlike. 55 sekundi prije kraja Majcunić pogađa šesti put na utakmici za tri poena i smanjuje Cibonin zaostatak na četiri razlike. Cinac na suprotnoj strani zabija koš-faul i dolazi do 31 koša na večerašnjoj utakmici na kojoj je bio najefikasniji pojedinac. Gosti su zadržali prednost do kraja susreta koji je završio rezultatom 83-89.

Ivan Tomas: „Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi, Ciboni na jednom vrhunskom otporu s obzirom na to da su imali jako puno djece na terenu. Mislim da su odigrali jako dobru utakmicu, a čestitao bih svojim momcima na pobjedi. Ovo je za nas bila jako bitna utakmica, rekao bih da je presudio naš napad. Mislim da smo manje-više igrali cijelu utakmicu pametno u napadu, koristili smo svoje prednosti. U prvom poluvremenu smo u obrani bili grozni i onog trenutka kad smo povezali par obrana u drugom poluvremenu, uspjeli smo usmjeriti utakmicu na našu stranu.

Antonio Črnjević: „Imali smo dobar napadački učinak, izdvojio bih naš šut za tri poena, 55 %. Imali smo fokus na njihova dva tri igrača, možda nismo u jednom dijelu utakmice to najbolje odradili, ali na kraju tu je pobjeda, nama jako bitna. I mi smo ostali danas bez playmakera Rebića koji je bolestan, Sikirić koji se ozlijedio, isto smo imali neke svoje hendikepe i nismo se predali, borili smo se 150 % i čestitam svojim momcima.“

Dino Repeša: „Čestitao bih gostima na pobijedi, nažalost u situaciji u kojoj jesmo ishod me nimalo ne iznenađuje. Stvarno smo se ozbiljno pripremali za ovu utakmicu s obzirom na situaciju u kojoj jesmo gdje raspolažemo s četiri seniora i dva, tri juniora. Generalno to čak nije bilo loše nekih 20 minuta, onda je kraj prvog i početak drugog poluvremena bio fatalan za nas gdje je Zabok otišao do vodstva i na kraju ih mi nismo uspjeli stići. Kao što sam rekao ishod me ne iznenađuje i moramo ići dalje, dati naš maksimum u situaciji u kojoj jesmo za Hrvatsku ligu, a vjerujem da će u Regionalnoj ligi to biti puno bolje.“

Krešimir Radovčić: „Čestitao bih gostu na pobijedi. Od prve minute ušli smo nekako nezainteresirani kao da smo samo došli odraditi utakmicu i gosti su to iskoristili. Mi smo danas igrali s četiri seniora i još kad nam je Vuković na poluvremenu imao problema s faulovima vidjelo se na terenu da nismo mogli spojiti kraj s krajem.“

KK Cibona - Domagoj Vuković (15), Krešimir Radovčić (22), Ivan Perasović (23), Jere Jakić, Ivan Majcunić (21), Matej Crnogorac, Aleksandar Aranitović, Filip Ferderber (2), Josip Krizmanić, Zvonimir Kujundžić

KK Zabok - Antonio Sikirić, Nickolas Ralphael Neal (20), Duje Damjanić, Dino Cinac (31), Mihael Tomić, Ante Šustić (2), Andro Antonić (2), Emil Savić (8), Antonio Črnjević (19), Luka Cvitanović (7), Lukša Buljević