Zabok trajao jedno poluvrijeme, Split izborio završnicu Kupa

Autor: HKS/KK Zabok/Tomislav Zrinšćak Photo: Mladen Ban/KK Zabok

Prednjačili Sullivan i Klajžić

U osmini finala Supersport kupa Krešimir Ćosić Split je u Zaboku slavio protiv rezultatom 88:64 i zasluženo se plaisirao na final eight turnir. Zabočani su se odlično držali u prvom poluvremenu, no u nastavku je došla do izražaja kvaliteta gostiju.

Zabok je dobro odolijevao prvih pet, šest minuta, a onda je dvije trice povezao Vuko, a Tišma na ulasku u devetu minutu položio za +9 gostiju (7:16). Zabok je ekspresno odgovorio serijom od 8:0 uz dvije trice Cinca i polaganje Cvitanovića i 42 sekunde prije kraja prva četvrtine na semaforu stoji 15:16, što Rimca tjera na minutu odmora, a istim je rezultatom i završila prva četvrtina.

U 23. minuti Zabok je tricom Savića prvi puta poveo (24:22). Seriju su nastavili Cinac i Črnjević i Zabok je na ulasku u 15. minutu otišao na +6 (28:22). Na isteku 18. minute gosti su vratili stvari na početak nakon što je Sullivan položio uz dodatno slobodno bacanje (32:32), a na „velik odmor“ otišlo se rezultatom 36:38. Prednjačio je Cinac s 15 koševa.

Početkom nastavka gosti su povezali tri trice, a nakon toga je Perković ukrao jednu loptu, istrčao kontru za +9 Splita (40:49) u 23. minuti i Tomas je morao pozvati minutu odmora. Već u idućem napadu Kalajžić dovodi Splićane do prvog dvoznamenkastog vodstva (40:51). Zabok je nakon toga uspostavio ravntotežu u igri, a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 50:64.

Nakon minutu igre u zadnjoj četvrtini Vuko postiže tricu za +17 (50:67) i tjera Tomasa na minutu odmora i gosti polako zaključuju utakmicu. Gostujuću seriju od 18:0 (50:76) prekinuo je tricom Cvitanović (53:76) u 34. minuti utakmice. Na kraju Zabok – Split 64:88.

Kod Zaboka sa 17 koševa najefikasniji je bio Dino Cinac, dok se Emil Savić zaustavio na 12 koševa. Goste je s double-double učinkom od 18 koševa i 12 skokova predvodio Lewis Markel Sullivan, dok je Mate Kalajžić ubilježio 13 koševa i 9 asistencija.

Split se na ovaj način pridružio Zadru, Ciboni, Dubravi, Vrijednosnice Osijek, Cedeviti, Dinamu i Kvarneru 2010 koji su ranije osigurali nastup na Final Eightu.